Pirmieji žingsniai

31 Kov

Kadangi šiandien jau galime džiaugtis šiokiu tokiu progresu, pabandysiu papasakoti kas įvyko per pastarąjį pusmetį.

Elektra

Kaip ir minėjau, sklypą įsigijom be jokių komunikacijų. Tiksliau 16 sklypų masyvui yra užsilikę 5kW buvusios sodybos elektros. Mums pasisekė, kad turim rūpestingus ir iniciatyvius kaimynus, kurie ėmėsi spręsti šį klausimą, mums tereikėjo keletą kartų susitikti, pasirašyti sutartį, pranešti kiek elektros norime ir sumokėti pinigus.

Šiai dienai viskas sumokėta ir atiduota “Lesto“. Jie ieško darbų rangovo (be mūsų sklypų masyvo, projektas apėmė ir daugybę aplinkinių) ir jau vasarą mūsų sklype turi stovėti dėžutė su 12kW elektros. Tai mums kainavo 2644 Lt.

Projektas

Praėjusių metų vasarą pradėjome galvoti apie projektą. Kaip matyt ir daugelis, pradėjome nuo kapstymosi neišsemiamuose interneto kloduose. Neturėjome aiškios vizijos ko norime, tad žiūrinėjome viską ir gryninomės savo norus. Išsigryninom, kad:

 • Norime 1 aukšto namo – visi (namų savininkai, architektai ir t.t.) kaip susitarę mums sakė, jeigu leidžia sklypas, statykite vieno aukšto namą ir turėsite geresnę gyvenimo kokybę.
 • Name neturėsim rūsio, pirties ir židinio. Čia nugalėjo mano praktiškumas ir mūsų įpročiai. Nesinori daryti ir leisti pinigus dalykams, kurie vėliau bus nenaudojami…
 • Name norime turėti labai standartines erdves, jokių “lašinių“ – svetainė sujungta su virtuve, trys miegamieji, darbo kambarys ir t.t.

Kadangi apie statybas nieko nenusimanom, nusprendėm, kad be profesionalo pagalbos projekto neišsirinksim. Galiausiai gerai paskaičiavę pamatėme, kad individualus projektas kainuoja ne ką brangiau už kartotinį, kurį bet kokiu atveju reiktų keisti. Taigi, ėmėmės ieškoti architekto.

Kolegos parekomendavo architektę. Susisiekėm, susitikom, nuvykom į įvykio vietą, sutarėm kainą ir išsiskirstėm. Architektė pažadėjo sugrįžti su pirmaisiais eskizais. Praėjo mėnuo – jokių žinių. Paskambinau. Pažadėjo kitą savaitę. Praėjo dvi – nieko. Paskambinau – pažadėjo kitą savaitę. Taip tęsėsi keletą mėnesių. Galiausiai papriekaištavus dėl nuolatinių pažadų – atsiuntė … Atsiuntė kažkokio kito architekto darytą projektą, kuris niekaip netiko mūsų sklypui… Keletą kartų nesėkmingai pabandžius susitikti – nusprendėm, kad tokia sunki pradžia nežada nieko gero ir pats laikas ieškoti norinčio dirbti architekto. Taip ir padarėm. Gerai, kad nebuvome sumokėję jokio avanso.

Ir vėl pagelbėjo kolegos parekomendavę kitą architektą. Šį kartą jau pirmasis susitikimas suteikė daug vilčių – architektas nuosekliai ir detaliai paaiškino visus etapus iki statybos leidimo gavimo, taip pat ir terminus bei kainas. Nuvykom į sklypą. Po to į kelis naujų namų kvartalus pasidaryti po jau pastatytus namus. Džiugino, kad architekto ir mūsų skoniai ir idėjos sutapo. Prasidėjo darbas ir jau po poros savaičių vėl sėdėjom prie stalo ir aptarinėjom pirmuosius eskizus… projektavimo darbai vis dar vyksta ir apie juos plačiau kituose postuose.

Sklypas

Taip jau gavosi, kad kaimynams išsilyginus savo sklypus, mūsiškis liko šiokioje tokioje dauboje. Reikėjo sukelti… 11 a sklypą sukelti, kad ir 10 cm – reiškia nemažai žvyro, o mums reikėjo pakelti ~ 70 cm. Mus išgelbėjo statomas aplinkelis ir pro mūsų sklypų masyvą link karjero nuolat zujantys sunkvežimiai su gruntu. Per porą savaičių UAB “Renvaltas“ su Valdemaru priešakyje pilnai sutvarkė sklypą – nustūmė augalinį sluoksnį, pakėlė sklypą beveik 70 cm (~ 100 sunkvežimių grunto) ir viską išlygino. Pirmą kartą su savo automobiliu įvažiavau į savo sklypą :) Visas malonumas kainavo – 6500 Lt

Taigi trumpai tariant šiandien mes turim pakeltą ir išlygintą sklypą, tiesiamą elektrą ir projektuojamą namą. Tiek istorijos, toliau aktualijos ;)

Vienas atsakymas į “Pirmieji žingsniai”

 1. Julius 2013-05-10 10:50 #

  Va, mes kaip tik esame šioje stadijoje.
  Elektra dar neįvesta iki sklypų. Transformatorinė netoliese, Lesto paraiška paduota keliems sklypams.
  Irgi kažkur turėtų gautis 12 kw (60 kW ant 6 sklypų masyvo, iš kuriu vienas – servitutinis kelias), aš norėčiau ne mažiau.
  Interneto platybėse ieškome namo projekto. vartome kartotinius, gal užsikabinsime. Bet visur reikia pakeitimų…
  Tikslas – šiemet išsirinkti/pasidaryti projektą ir gauti leidimus bei iki žiemos pasidaryt pamatus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: