Projektas – kelionė tikslo link prasideda

1 Bal

Kaip ir minėjau, architektas pirmojo susitikimo metu papasakojo kas yra projektas, iš kokių dalių jis susideda, kiek tai kainuoja ir kiek trunka. Mums tai buvo visiškai nauja ir žiauriai naudinga informacija . Tikiu, kad tai gali būti naudinga ir kitiems “žaliems“ statybininkams. Svarbu paminėti, kad mūsų sklypas yra Vilniaus mieste, kituose miestuose gali būti šiek tiek kitokios taisyklės.

Užduotis – reikia namo projekto ir statybų leidimo. Tam reikia:

 • Specialieji architektūros reikalavimai – išduoda Vilniaus miesto savivaldybė. Vidutiniškai užtrunka ~ 22 d.d. Kainuoja – 0 Lt. Reikia tiesiog užeiti į savivaldybę ir užpildyti prašymą. Turėti NT registro išrašą ir žemės sklypo planą. Dokumente savivaldybė surašo reikalavimus statinių išdėstumei sklype, aukščiui ir t.t. Nieko ypatingo, bet turėti būtina.
 • Vandens ir nuotekų prisijungimo sąlygos – išduoda Vilniaus Vandenys. Vidutiniškai užtrunka ~ 22 d.d. Kainuoja – 0 Lt. Reikia tiesiog užeiti į Vilniaus Vandenis ir užpildyti prašymą. Turėti NT registro išrašą ir žemės sklypo planą. Dokumente Vilniaus Vandenys surašo reikalavimus prisijungimui prie miesto vandens ir nuotekų tinklų. Mūsų atveju mums pasiūlė nusitiesti 2 km vandentiekio ir šūdotiekio. Architektas nuramino, kad nesukčiau dėl to galvos ir eidami į savivaldybę statybų leidimo, parašysim prašymą vietinėms nuotekoms ir pasižadėsim prisijungti prie miesto tinklų kuomet jie bus gerokai arčiau.
 • Elektros prisijungimo sąlygos – išduoda Lesto. Vidutiniškai užtrunka 10 d.d. Kainuoja – 0 Lt. Reikia tiesiog užeiti į Lesto ir užpildyti prašymą. Turėti NT registro išrašą ir žemės sklypo planą. Dokumente, kurį vienintelė Lesto atsiunčia el. paštu (super!), Lesto surašo reikalavimus prisijungimui prie elektros tinklų. Mūsų atveju, sąlygų prašėme kuomet jau buvo paruoštas projektas ir sumokėti pinigai, tad sąlygose buvo nurodyta, kad elektra bus sklype kuomet bus pabaigtas jų projektas Nr. xxxx ir nieko mokėti nereikia.
 • Topografinė nuotrauka – tiksliau tai yra sklypo brėžinys, kurį matininkas suderina su visom reikalingom instancijom (Lietuvos Dujos, Vilniaus Energija ir t.t.). Architektas būtinai duos užduotį ir pasakys ką turi apimti topografija. Mūsų atveju tai buvo visi aplink esantys sklypai, o iš rytų pusės – dviejų kaimynų sklypai (kadangi su jais darysim bendrą vandens gręžinį). Paslauga kainuoja iki 800 Lt. Mums greitai ir kokybiškai padarė UAB “Geodeziniai Projektai“ ir kainavo vos 450 Lt.
 • Geologinis sklypo tyrimas (grunto tyrimas) – iš principo tai nėra būtina, tačiau tam, kad ramiai miegoti žinant, jog pamatai suprojektuoti tinkamai ir atsižvelgiant į sklypo grunto niuansus – tai tiesiog būtina. Paslauga kainuoja iki 800 Lt. Mes šį etapą planuojame atlikti jau kitą savaitę. Architektas rekomendavo daryti tris gręžinius – du namų kampuose ir vieną – nuotekų įrenginio vietoje. Papildomai, namų kampuose bus daromi statiniai gręžiniai. Būtinai papasakosiu plačiau kaip viskas vyko.
 • Architektūrinis projektas – tai yra darbas, kurį ir daro pats architektas. Kaina priklauso nuo architekto, mūsų atveju mums tai kainuos ~ 5000 Lt. Projektas apima namo erdvių planavimą, fasadus, namo padėtį sklype ir t.t. Architektui svarbu esminiai norai – ar reikalinga katilinė, ar namas bus statomas iš blokelių ar karkasinis, kokio dydžio blokeliai ir kiek bus šiltinamos sienos ir t.t. Tai etapas, kuriame mums patiems tenka taip pat labai aktyviai dalyvauti …
 • Konstrukcinis projektas – statybų leidimui gauti pakanka konstrukcijų projekto, kurio kaina ~ 1000 Lt. Jame būna tik esminė konstrukcinė informacija. Ko gero patyrusiam statytojui tokio pilnai pakaktų, mes gi pasirinkome pilną techninį projektą, kuris mums kainuos ~ 2000 Lt, bet turėsime gerokai detalesnę informaciją – medžiagų kiekius, pagrindinius konstrukcinius mazgus ir t.t. Konstruktorių, kaip ir kitus specialistus, mums rekomenduoja architektas. Tiksliau architektas duoda kontaktus žmonių, su kuriais jis dirbęs, o jau spręsti mums – ar tinka ar ne. Taigi su konstruktoriumi rankomis sukirsta ir balandžio pabaigoje architektas jam duos darbo. Konstruktoriaus darbas užtruks apie 4 savaites.
 • Vandens, nuotekų, lietaus projektas – dar nelabai žinau apie šį etapą, nes jo nepasiekėm. Bet kokiu atveju, paslauga kainuos iki 800 Lt. Mes planuojame turėti vietines nuotektas, o vandentiekį – kartu su kitais dviem kaimynais. Vandens grežinys – kaimyno sklype.
 • Elektros projektas – mūsų atveju jis jau parengtas. Ačiū aktyviems kaimynams. Priešingu atveju reiktų kreiptis arba į Lesto, tada paslauga nemokama, arba į privačius projektuotojus, paslauga kainuotų ~ 500 Lt
 • Statybos leidimas – kainuoja 150 Lt. Sutvarkys architektas kuomet visi aukščiau išvardinti reikalavimai įgyvendinti.

Taigi praėjus visą šį kelią mes turėsime statybos leidimą ir pilną techninį projektą. Kadangi galvojame name įsirengti rekuperatorinę vėdinimo sistemą, šis sąrašas kažkada pasipildys vėdinimo projektu. Žinoma, tada dar šildymo projektas ir gal dar koks projektėlis ;)

4 atsakymai į “Projektas – kelionė tikslo link prasideda”

 1. Julija 2014-10-25 16:52 #

  Labai informatyvu ir naudinga, aciu!

 2. Evaldas 2013-05-29 14:05 #

  Gal gali pasidalinti konstruktoriu kontaktais? kaip tik ieskau. nes man vienas rekomenduotas pasiprasre 4500Lt, ir sake, kad tai labai jau pigu. norisi pasirinkti daugiau nuomoniu

  • Tomas 2013-06-01 20:41 #

   Evaldai, pabandykit pakalbėti su Žydrūnu +370 604 26478

 3. Julius 2013-05-10 10:59 #

  Labai daug projektų, baisu pradėti :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: