Projektas – turim planą

9 Bal

Per pirmą susitikimą sutarėm su architektu, kad antrasis vyks įvykio vietoje. Kaip tarėm, taip padarėm.

Čia paaiškėjo pirmoji padaryta klaidelė (viskas per tą nepatyrimą. Kitą kartą…) – įvažiavimas į mūsų sklypą yra iš pietinės pusės. Taigi garažui teks atiduoti dalį šiltos ir saulėtos pietinio fasado pusės. Žinoma, galima galvoti apie garažą rytinėje / vakarinėje pusėse, bet tada tektų visą sklypą išvagoti keliais, o mes to daryti visai nenorim. Susitaikom su situacija ir judam toliau.

Architektas pasivaikščiojo po sklypą. Apžiūrėjo kaimynų sienas ir pamatus. Padiskutavom kur, ką ir kaip norim turėti. Architektas pasiūlė nuvažiuoti į netoliese esančius naujų namų kvartalus pasidairyti į jau pastatytus namus ir parodyti kas mums gražu, kas ne, ko norėtumėme, o ko ne. Kaip tarėm, taip padarėm. Oj kiek prisižiūrėjom gražuolių ir pabaisų. Labai teigiamai nuteikė faktas, kad mūsų ir architekto grožio suvokimas sutapo – tai gerokai palengvino diskusijas ir atsirado abipusis pasitikėjimas. Asmeniškai man, pasitikėjimas – esminė sąlyga sėkmingam bendradarbiavimui.

Pasibuvom ir išsiskirstėm. Po poros savaičių architektas pakvietė į trečią susitikimą (po pirmosios patirties su architektu, naujojo aktyvumas mus maloniai stebino) aptarti pirmąjį plano variantą. Pirmasis tapo galutiniu (na su keliais neesminiais patobulinimais). Vis dar šiek stumdom pertvaras, duris ir langus, bet esminiai dalykai jau suderinti ir mes žiauriai patenkinti rezultatu.

Taigi turim 220 kv.m. bendro ploto vieno aukšto (su vienu kambariu antrame) namą su trim miegamaisiais, darbo kambariu virš garažo, svetaine sujungta su virtuve, vienu vonios kambariu, vienu san. mazgu, skalbykla, sandėliuku, technine patalpa ir pažemintu dviviečiu garažu. Garažas bus 20 cm žemiau nei likusi namo dalis ir pažemintas. Tokiu būdu kambarys virš garažo nebus “normalus“ antras aukštas, greičiau pusantro. Darbinis plano variantas ir 3D projekcijos galerijoje.

Sekančioje temoje pabandysiu pasamprotauti apie techninę statybų pusę…

18 atsakymai į “Projektas – turim planą”

 1. D 2012-06-03 12:28 #

  Idomu butu namo pjuvi pamatyt

 2. Vilius 2012-04-18 21:36 #

  Sveiki Tomai,
  Jūsų projektas man matytas, tikriausiai jau diskutavome kitoje erdvėje…Renkatės jūs ir tai yra šventa, bet… Energetiniu požiūriu projektas toli gražu ne tobulas. Vien garažas įsiterpęs į šildomą tūrį, o jei dar ant bendros PP – šalčio tiltas garantuotas visu grindų perimetru net jei labai sąžiningai apšiltinsite sienas. Nebegadinsiu nuotaikos, tiesiog jaučiu pareigą įspėti.

  • Tomas 2012-04-18 22:00 #

   Viliau, taip, diskutavome :) Tikrai žinau, kad energetiniu požiūriu projektas nėra tobulas, to tikrai ir nesiekiame. Iš kitos pusės nenorim daryti visiškų nesąmonių ar nelogiškų dalykų tiek projektuodami, tiek statydami, arba bent jau, kad tos kvailystės išlystų ir būtų priimtos ar atmestos projektuojant, o ne įsikėlus :) Todėl šiandien visus rimtus komentarus priimame su dideliu dėkingumu ir jie tikrai negadina nuotaikos ;)

   Atsiprašau už kvailą klausimą, bet kas yra “PP“? Ar tai kažkaip sprendžiama (neiškeliant garažo :-)) protingais sprendimais? Ar nesprendžiant garažo klausimo verta svarstyti apie plokščiuosius pamatus?

   • Vilius 2012-04-20 2:16 #

    PP: Plokštieji pamatai; pamatų plokštė :)
    Jei virš garažo nebūtų kambario – viskas būtų ne taip ir blogai – apsišiltintumėt pertvarą kaip lauko sieną, garažui atskirus pamatus ir problemos baigiasi. Bet garažo įterpimas į šildomą tūrį yra labai blogas sprendimas. Garažo neapšiltinsite, vartai liks ir šalti, ir nesandarūs, jei ant bendros PP statysit – per PP betoną bus didelis šalčio tiltas. Garažą reiktų visiškai atskirti ir šiltinti minimaliai, gal tik iki R~2 – tiek išspausite iš vartų.
    Pasikartosiu – norint jūsiški projektą privesti prie kažkokio energetinio protingumo geriausia pradėti iš naujo. Dabartinis ir brangus pastatyti, ir brangus eksploatuoti.
    Architektui katučių tikrai nepločiau – gal jis pakankamai “prie meno“, bet su inžinierija prakolas konkretus.

 3. Tomas 2012-04-12 22:57 #

  Igori, ką apie bendrą / atskirą virtuvę galvoja jūsų brangioji? Šiandien padariau kolegių mini apklausą – dauguma pasisakė už bendrą virtuvę, nes taip jos nesijaučia uždarytos virtuvėje, vienišos, gali pabendrauti su teliką žiūrinčiu vyru ir t.t. Lygiai tą patį kalbėjo ir mano brangioji. Gal čia tik vyrams geriau “uždarytos“ brangiosios? :)

  • Igoris 2012-04-14 18:24 #

   Maniškė pasisako už atskiras erdves. Galbūt ir todėl, kad nestoviniuoja ji pastoviai prie viryklės, o kai ruošia maistą, tai visas dėmesys jam sutelktas. Žinoma kai ji kepa ar su kombainu dirba, jei triukšmas tikrai netrukdo :)

   Tomai, kievino su kuriuo diskutuosi paprašyk, kad jums įvardintų po 3 neigiamus dalykus, kuriuos patiria gyvendamas dabartiniame savo variante. Tada susidarys neigiamų dalykų sąrašiukas. Išmesit iš jo kurie jums neaktualūs ir tada vertinsit kurioje pusėje mažiau blogybių.
   Jei minusų bus po lygiai, tada praveskit apklausa su teigiamais dalykais ir vėl įvertinkit.

   • Tomas 2012-04-14 18:27 #

    Laiko dar turiu, tai taip ir reiks padaryt :) Dėkui už idėją!

  • Tomas 2012-04-15 11:03 #

   Maniske prasytu virtuve siek tiek atitverti, taciau nedaryti kaip atstiros patalpos su durimis.

 4. Darius 2012-04-12 9:01 #

  Sveikas. Kiek supratau, savo architekta rekomenduoti galetum kaip gera. Gal pasidalinsi kontaktais? Aciu

  • Tomas 2012-04-12 15:28 #

   Dariau, taip, kolkas esame labai patenkinti savo architektu. Tiesą sakant neturim labai daug patirties su architektais, bet kolkas tikrai neturim kuo skųstis.

   Nuėjom dar tik pusę kelio, tad norėčiau susilaikyti nuo rekomendacijų, bet būtinai rekomenduosiu jeigu taip pat sėkmingai ir sklandžiai nukeliausim iki leidimo statyboms.

 5. Igoris 2012-04-12 0:10 #

  Dar vienas pastebėjimas dėl tėvų miegamojo drabužinės lango. Nežinau kokio tipo drabužinę įrenginėsit, bet esminis dalykas, kad drabužiams šviesa neįnauda ir rekomenduojama drabužinęs įrenginėti tamsias. Tiek laiko, kiek jūs ten praleisite, dirbtinis apšvietimas jums kainuos nykstamai mažą dydį, palyginus su lango įrengimu ir padidėjusiai šilumos nuostoliais per jį.

  • Tomas 2012-04-12 6:27 #

   Igori,

   būtent su tokiais pat argumentais nuėjau pas architektą ir dabar jis “užkala“ drabužinės langą :)

 6. Igoris 2012-04-10 21:59 #

  Sveiki,

  Kadangi paminėjot jog garažui atiteks gan vertinga vieta, užduosiu klausimą ar tikrai būtinas garažas?
  Kodėl klausiu? Kiek teko buvoti nuosavuose namuose, tik retais atvejais automobiliai būdavo statomi į jiems pastatytus namus. Dažniausiai automobiliai stovėdavo prieš garažus, nes tiesiog nėra poreikio kiekvieną karta juos ten kišti. Kaip taisyklė garažas visrdavo sandeliu, į kurį net ir automobilis netilpdavo po kažkurio laiko.

  Garažas kiek aktualesnis galėtų būti žiemos metu, bet tam kaip alternatyva – pavėsinė. Automobiliai nebus apsnigti, apledėję ir žymiai geriau atlaikys žiemą, nes neturės užšalimo atšilimo ciklų(kas dauguma automobilių paverčia rudžių fermomis)

  Žinoma čia tik mano nuomonė, kurios jums neperšu, bet tiesiog norėčiau kad apsvarstytume visas alternatyvas. Juk pats minėjot, jog nenorit investuoti į tai, ko realiai nenaudosit.

  Galbūt garažo variantą galima pakeisti į namą + pavėsinė + nedidelis ūkinis pastatėlis rakandams susidėti bei kad tilptų vienas automoilis(nepalankiu oru atlikti būtinus darbus)

  Dar vienas pastebėjimas – svetainė kartu su virtuve. Jeigu dabartiniame būste turėjot tokį variantą, tai klausimų nėra, bet jei turėjot atskiras patalpas, tai siūlyčiau paklausinėti žmonių, kurie turėjo bendras patalpas.
  Šioje vietoje pastebiu tendencija, tie kas turėjo atskiras patalpas, naujame name būtinai projektuoja bendras patalpas, o tie kas jau pagyveno turėdami bendrą erdvę, bando projektuotis atskiras.

  • Tomas 2012-04-11 22:11 #

   Igori,

   visų pirma dėkui už išsamų komentarą. Daug galvojome ir svarstėme apie pavėsinę, bet esminės problemos, t.y. pietinės fasado dalies aukojimo, ji nesprendžia. Lieka tik atsakyti į klausimą – naudosimės garažu ar paversim jį sandėliu :) Šiai dienai mes manome, kad garažą naudosime pagal paskirtį ;)

   Dėl virtuvės sujungtos su svetaine. Nežinau kaip yra iš tiesų, bet susidaro įspūdis, kad kaip sako liaudis “kiek žmonių, tiek nuomonių“ :) Mes patys gyvename bute, kuriame virtuvė ir svetainė atskiros erdvės – jokių problemų. Tėvai gyvena name, kur virtuvė ir svetainė sujungtos – jokių problemų tiek tėvams, tiek ir mums :) Teko girdėti gausybę nuomonių – vieni už bendrą erdvę, kiti už atskiras, bet dar niekas nepasakė svarių argumentų nei už vieną, nei už kitą puses. Pagrindinis argumentas tų, kurie už atskiras erdves – kvapai, bet aš manau, kad šis klausimas sprendžiamas kokybiška vėdinimo sistema, o ne sienomis :) Matyt reik pratęsti apklausą šiuo klausimu ir tada priimti galutinį sprendimą…

   • Igoris 2012-04-11 23:56 #

    Dėl virtuvės. Mano argumentai, kodėl mes darysime atskirai:
    Garsai:
    Pastoviai įdomius leidžiantis šaldytuvas, bet tai smulkmena ir ji tkrai nelemtų apsisprendimo
    Virdulys, kombainai, mušama mėsa, kepamų daiktų traškėjimas – visi jie priverčia tuo metu žiūrinčius televizorių ieškoti pulto, kad pasigarsinti. Kai virdulys išsijungia ar baigiami aktyvūs maisto gaminimo procesai, staiga telikas atrodo nepadoriai garsiai veikiantis.
    Indaplovė. Kaip taisyklė paleidžiama vakare, kai norisi ramiai pasižiūrėti kokį filmą, bet dėja tenka garsinti teliką ir ramaus žiūrėjimo nesigauna.

    Kvapai. Jų pašalinimas su gera ventiliacija man labai abejotinas. Ruošiant maistą, gartraukis jungiamas intesyviausiu režimu, bet kvapai sėkmingai išplinta. Bet gal jūs turite patikimesnės info.

    Mes jau 10 metų gyvename bendroje virtuvėje ir griežtai apsisprendėm, kad naujame būste šios patalpos bus atskiros.
    Taip pat prieš 5 metus uošviai statėsi namą. Prieš tai gyveno bute su atskiromis zonomis, tai į mūsų argumentus pasižiūrėjo lengvabūdiškai, o ir mes per daug jų nespaudėm, nes name erdvės didesnės, ten dar gaunasi ne visai tiesioginis kontaktas. Bet dabar po 5 metų, uošvis pripažino, kad bendra erdvė buvo klaida. Nes ir garsai erzina ir kvapai po visą namą pasklinda.

    Uošvio patirtis dar labiau mus argumentuoja už atskirų erdvių pasirinkimą.

    Tai tik mano patirtis, atsižvelgus į mūsų gyvenimo stilių.

 7. Tomas 2012-04-09 11:36 #

  Gal ir konservativus, taciau stengciausi nama daryti kubo formos, bet terasa viduri namo labai jau padidina isoriniu sienu plota, ko pasekoje kur kas didesni pinigai i namo apsildinima.
  Stogas be uzleidimu bent jau man namui grozio tikrai neprideda, be to sienos visiskai nepsaugotos nuo lietaus.

  • Tomas 2012-04-09 12:48 #

   greičiau praktiškas, nei konservatyvus :) Visiška tiesa, kad išorinių sienų plotas dėl vidinės terasos išauga ir automatiškai padidės šildymo kaštai. Mums šis “trūkumas“ priimtinas, o šildymo išlaidas bandysim kompensuoti sandariau šiltindami namą. Plačiau būtinai pasamprotausiu kitoje temoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: