Plokštuminiai pamatai – ieškojimai #2

20 Bal

Plokštuminių pamatų serialas tęsiasi. Šioje serijoje pasipasakosiu kaip paskatintas Viliaus ėmiau kalbinti privatininkus įrengti mums pamatus.

Nukeliavau į du populiariausius skelbimų poratalus ir pabandžiau šauti tiesiai į tikslą – “plokštuminiai pamatai“, “plokštiniai pamatai“, “švediška plokštė“ raktiniai žodžiai grąžino keturis skelbimus. Kiek nuodugniau patyrinėjus kontaktus paaiškėjo, kad visi skelbimai iš įmonių, su kuriomis jau bendravau :) Nusivylimas.

Sekantis žingsnis – tiesiog “pamatai“. Čia jau situacija visai kitokia – “nuo pamatų iki raktų“, “gręžtiniai“, “monolitiniai“, “juostiniai“, “perdangos“. Skelbimų dešimtys, o gal ir šimtai. Atsirenku rimčiausiai atrodančius 5 (neįtikėtina, kiek skirtingų skelbimų iš tų pačių įmonių ar asmenų) ir rašau paprastą žinutę – “ar įrenginėjate plokštuminius pamatus?“. Beje, viena žinutė iškeliauja ir konstruktoriams, kurie žada suprojektuoti nors ir atominę elektrinę – “ar suprojektuotumėte plokštuminius pamatus?“

Siųsdamas klausimus tikėjausi, kad iš šešių žinučių pora nieko neatsakys, kiti patikins, kad gali įrengti, nors ir niekada to nedarė. Pirmasis spėjimas pasitvirtino – iš šešių atsiliepė 3 – konstruktoriai ir 2 rangovai. Antrasis spėjimas – 100% pro šalį. Negana to, kad visi atsisakė rengti ir projektuoti plokštuminius pamatus, vienas rangovas pareiškė, kad “neįrenginėjame ir neplanuojame, nes turime savo nuomonę apie plokščiuosius pamatus“, o konstruktoriai, kad “neprojektuojame, nes mūsų konstruktorių nuomonės šių pamatų atžvilgiu gana prieštaringos“.

Likau didžiai nustebintas tokių atsakymų. Mūsų konstruktorius vis dar tyli, tikiuosi tai nereiškia, kad negali atsigauti pamatęs mūsų grunto tyrimus, tad laiko turiu dėl to po truputį rašinėju kitiems rangovas ir tuo pačiu pradėjau susirašinėti su “savitas nuomones“ turinčiais konstruktoriumi ir rangovu. Bandau išsiaiškinti – kokia gi ta nuomonė ir kodėl? Tuo pačiu tikiuosi gauti ir orientacinę gręžtinių pamatų kainą (žemės darbai + pamatai + šiltinimas + grindinis šildymas + grindų betonavimas) – tai leis man geriau suvokti pirmoje serijoje įvardintų plokštuminių pamatų kainos pasakiškumą :)

Antros serijos pabaiga ;)

13 atsakymai į “Plokštuminiai pamatai – ieškojimai #2”

 1. Laurynas 2012-09-14 7:55 #

  Sveikas, susiduriau ir as su tokia problema, niekas nesiima irengti plokstuminiu. Tai nusprendziau pats, savom jegom. Grunto darbus atlikau, dabar vedziosiu kanalizacija, elekros ivadus bei isvadus. Neskaiciau tavo visu irasu, todel nznau kokius pamatus darysi, bet jei dar planuoji daryti, susisiek, pasidalinsiu patirtimi

  • Tomas 2012-09-17 20:15 #

   Labas, Laurynai, dėkui už pasiūlymą, bet mums iki įrengimo dar ilga kelionė laukia… visų pirmas projektas – kas pačiam projektavo plokštę?

 2. Ivan 2012-06-02 8:22 #

  Sveiki, gal turite naujienu?

 3. Jora 2012-05-02 14:22 #

  Pats dariausi plokštuminius pamatus apie 60 kv.m gavosi 250 Lt už kv.m (įeina žemės darbai, skalda, žvyras, polistirolas, armatūra, grindų šildymo vamzdžiai, betonas iš betono centro) Neįskaičiuotas darbas ir mokesčiai.

 4. Sky 2012-04-25 11:28 #

  Su pamatais visada daug problemų :)

 5. Jonas 2012-04-23 21:37 #

  Sveiki, taigi pamato plotas nemažas! kainos panašu, kad realios. na gal dar susideretumėte, kas už ačiū daro, o ir garantijos, mokesčiai…

 6. manonamas 2012-04-23 14:27 #

  Manau, kad reiktu skambinti firmelėms, kur grindimis, o ne pamatais užsiima.

  • Tomas 2012-04-23 15:20 #

   Kadangi tai pamatai, nuo kurių priklauso viso namo stabilumas, o pats negaliu tinkamai įvertinti nei projekto, nei darbų, abi dalis būčiau linkęs patikėti patirties turintiems profesionalams (nepriklausomai nuo patų tipo). Suprantama, už tai kogero teks sumokėti kiek daugiau…

 7. namukas 2012-04-22 16:23 #

  Gerai jums – smelis, pas mus vien molis :) Musu pamatu kaina su viskuo be juodgrindziu 138 Lt/m2. Namas ~200 kv.m. 1 auksto.

 8. raituzas 2012-04-22 9:25 #

  Tikrai ziauriai daug tau paskaiciavo plokstuminius pamatus. Pas mane irgi grunto tyrimai buvo nelabai geri t.y. birus smelingas sluoksnis su aukstu pavirsiniu vandeniu, todel teko daryti greztinius polius su apsauginius vamzdziu 4m gylio…
  Viso man pamatai su smelio uzpilimu ir rostverko apsiltinimu 5cm is vidaus man gavosi apie 33000Lt. Namas 144m2

  • Tomas 2012-04-22 12:28 #

   Raituzai, pas jus gaunasi 232 Lt/m2 (be juodgrindžių, cokolio apdailos) … vienas iš mano gautų pasiūlymų buvo 250 Lt/m2 (žemės darbai, pamatai, cokolio apdaila, juodgrindės) + grindinis šildymas ir drenažas. Taigi plokštinių pamatų kaina ne tokia ir per didelė atrodo … ar ne ?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: