Projektas keliauja pas konstruktorių

7 Geg

Šiek tiek pristabdėm su pamatais ir nusprendėm pamatų klausimą spręsti sistematiškai. Neturint pamatų projekto, kažką spręsti dėl vienų ar kitų pamatų įrengimo kainos –  lyg burti iš kavos tirščių. Todėl nutarėm užbaigti namo planą ir projektą atiduoti konstruktoriui.

Pirma užduotis konstruktoriui – gręžtinių pamatų projektas. Kol konstruktorius skaičiuos sienas ir stogą ir kitus mazgus, mes galėsime susirinkti konkrečius pamatų įrengimo pasiūlymus ir kaštus. Jeigu gręžtinių pamatų (su grindiniu šildymu ir grindų betonavimu) kaina bus bent šiek tiek panaši į orentacines plokštuminių – darysimės ir plokštuminių pamatų projektą ir rinksim konkrečius įrengimo pasiūlymus. Rezultatus lyginsim ir galutinai apsispręsim. Bet kokiu atveju, plokštuminius rinksimės jeigu tik bendra kaina gausis ne daugiau kaip 7-10 tūks. lt … Nemanome, kad didesnė investicija atsipirks per protingą laiko tarpą.

Įgyvendindami planą “pamatai“, prieš keletą dienų ir vėl susitikom su architektu, tam, kad susidėlioti paskutinius taškus ant namo plano. Šį kartą karaliavo protas, nors nieko radikalaus ir nepridirbom. Rezultatas mus labai džiugina:

 • Pietiniame fasade atsidaro daugiau langų – tiek svetainės sienoje, tiek virš garažo esančiame kambaryje. Pro langus tikimės prigaudyti daugiau saulės šilumos. Svetainės langas taip pat atveria vaizdą į pagrindinį kiemą iš svetainės. Vienintelis likęs klausimas – iš kur gausime šešėlį, kad nereiktų saulėtą dieną kepti svetainėje. Galvojame apie medelį kieme…
 • Šiaurinėje svetainės sienoje buvusi 4 metrų pločio vitrina sumažėjo iki 2 metrų. Visiškai atsisakyti šios vitrinos nenorime, tad ją sumažinome iki minimaliai priimtino dydžio :)
 • Įėjimas į techninę patalpą bus iš skalbyklos, o ne iš garažo. Kadangi kietu kuru TIKRAI nesišildysim, nėra prasmės daryti įėjimą iš garažo ir į namą leisti šaltį. Dabar techninę patalpą, jeigu tik liks vietos, galėsim panaudoti ne tik šildymo ar vėdinimo įrangai, bet ir pvz. šaldikliui, skalbyklei ar džiovyklei.
 • Garažo langą, kuris buvo 4,5 metro ilgio, padalinome į dvi dalis. Turėtų supaprastėti konstrukcija
 • Didžiojo vonios kambario langą maksimaliai pastūmėme į rytus. Tai padarėm, kad galėtumėme daryti maksimaliai plačią dušo sienelę neužstodami lango.

Taškai sudėlioti. Galutinis variantas patvirtintas (na, jis galutinis nebent konstruktorius ką nors pasiūlys, kas supaprastins – atpigins konstrukciją) ir jau keliauja pas konstruktorių. Lygiagrečiai darbus pradės vandentiekio ir nuotekų projektuotoja, o mes savo ruožtu pradėsime kalbinti vėdintojus… laukite tęsinio :)

6 atsakymai į “Projektas keliauja pas konstruktorių”

 1. namukas 2012-05-15 11:51 #

  Sveiki, koks jusu planuojamas garazo ilgis? Vartu ploti iziuriu, 5m, viskas ok. Projektuojamas garazo ilgis turetu buti ne maziau kaip 6m vidines sienos, bet man atrodo, kad jusu brezinyje matau skaiciu 5,90m jau garazo isoreje? jei ka, tik norejau ispeti, kad neprasautumete su ilgiais. Sekmes!

  • Tomas 2012-05-15 18:39 #

   o kodėl ne mažiau 6m ?

   • namukas 2012-05-15 18:54 #

    O koks bus jusu masinos ilgis? pvz. Volvo ~4.70m, jei 6m ilgio siena, kiek lieka praeiti? po 60-70 cm is abieju galu, t.y. ilgis “ant ribos“, i siena ar vartus gi nesiremsite su masina, pasiskaiciuokite koks jusu automobilio ilgis ir pasidarykite savo isvadas, tai tiek :)

   • Zanas 2012-09-21 22:25 #

    Labai smalsu, ar kartais architektas ne T.L.?

   • Tomas 2012-09-21 23:33 #

    Labas, Žanai, ne, architektas ne “T.L.“ ;)

 2. Vilius 2012-05-09 18:04 #

  Projekto pakeitimai sveikintini, nors jie tik “kosmetiniai“. Energetiškai projektą dar labai stipriai reikia tobulinti…Sėkmės!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: