Pamatai – gręžtiniai prieš plokštuminius #1

10 Bir

Ar mes bendraujame su netinkamais žmonėmis, ar išties labai mažai statybininkų mokančių įrengti plokštuminius pamatus, tačiau gerą mėnesį trukusios paieškos jokių rezultatų nedavė. Tiek įmonės, tiek privatininkai arba tiesiog sakydavo “ne, nedarom“, arba dar pridėdavo “nedarom ir neplanuojam, nes esam prieš plokštuminius“. Kodėl? Deja, bet niekas svarių priežasčių nepateikė.

Kol mes ieškojome plokštumininkų, konstruktorius paruošė gręžtinių pamatų projektą. Pamatų projekto laukėme su nerimu. Su nerimu visų pirma dėl piltinio grunto, antra – dėl neįprastos architektūros. Rezultatas maloniai nustebino. Projektą išsiuntinėjom keliems rangovams – visų kainos ganėtinai panašios – pamatų įrengimas ~ 24 000 Lt (su PVM). Į kainą įeina tiek darbai, tiek medžiagos – namo ašių nužymėjimas, aptvarų įrengimas, augalinio sluoksnio nustumdymas, gręžtinių pamatų įrengimas-armavima-betonavimas, apšiltinimas po rostverku, rostverko įrengimas-armavimas-betonavimas. Į nurodytą kainą nėra įskaičiuotas rostverko apšiltinimas iš šonų, smėlio užpylimas į pamatų vidų, drenažas, horizontali hidroizoliacija. Šiltinimas iš vidaus ir pamatų užpylimas kainą padidintų ~ 6 000 Lt. Šiltinimą iš išorės ir drenažą protingiau daryti jau turint dėžutę su stogu. Sąmatoje darbų kaina sudaro ~ 8 000 Lt (+1000 Lt užpylimo ir šiltinimo iš vidaus).

Bandome žiūrėti į turimus plokštuminių pamatų pasiūlymus ir lyginti su gręžtiniais.

Geriausias plokštuminių pamatų pasiūlymas – ~ 46 000 Lt (be grindinio šildymo). Pasiūlymas neturint projekto, tad kaina, ko gero, tiesiog vidutinė.

Gręžtiniai ~ 30 000 Lt. Tam, kad lyginti, prie turimos gręžtinių kainos dar reiktų pridėti grindų šiltinimą, betonavimą, pamato šiltinimą iš išorės ir cokolio apdailą. Paskaičiavome, kad vien putų polistirolas kainuotų ~ 8 000 Lt. Lieka skirtumas 8 000 Lt kuris gerokai aptirptų (o gal ir išvis dingtų) įvertinus betonavimą ir darbus…

Iš pradžių atrodžiusi beprotiškai didelė, plokštuminių kaina tampa visai protinga … Bandysim kalbinti plokštuminius pamatus siūlančias įmones paruošti projektą ir tiksliai paskaičiuoti pamatų kainą mūsų namui.

9 atsakymai į “Pamatai – gręžtiniai prieš plokštuminius #1”

 1. Marius 2014-02-17 14:50 #

  Kokio gylio poliai gręžti?

 2. Rico 2013-01-29 22:17 #

  Savo ir pazystamu jegom, greztinius pamatus padariau uz 3000 lt! Sugrezem polius ir viska darem kaip priklauso nesamadelka. Tuos pacius siaudu rysulius sudejom kaip pasiltintas grindis, aisku pries tai padarius kaip darant lietas grindis;) Sienos ir mano sukurta stogo konstrukcija, taip pat padaryta is kitku

 3. Jonas 2012-07-06 23:14 #

  Sveiki, tai kokius pamatus pasirinkote?

 4. Pelė 2012-06-18 11:14 #

  As ir noriu padekot! Patys esam apsisprendimuose, tad Jusu info labaiii naudinga!

  • Tomas 2012-08-18 20:30 #

   Smagu, kad kažkas atranda naudingos informacijos

 5. Igoris 2012-06-12 19:02 #

  Prie to pačio galite pasiskaičiuoti kokie bus šilumos nuostoliai per vienus ir kitus pamatus. Taip galėsit sužinoti kiek vieni ar kiti pamatai galės sutaupyti per eilę metų.

 6. Stebėtojas 2012-06-11 10:53 #

  Gręžtinių pamatų projekte, yra žymėjimo klaida. Yra du “45“ poliai :) Manau aš neklystu.

 7. Ivan 2012-06-11 10:33 #

  Sveiki, naudinga darba atliekate visiems besidominantiems. Aciu

Trackbacks/Pingbacks

 1. Pamatai | STATYBA - 2013-01-19

  […] Pamatai – gręžtiniai prieš plokštuminius – Ar mes bendraujame su netinkamais žmonėmis, ar išties labai mažai statybininkų mokančių įrengti plokštuminius pamatus, tačiau gerą mėnesį trukusios paieškos jokių rezultatų nedavė. Tiek įmonės, tiek privatininkai arba tiesiog sakydavo “ne, nedarom”, arba dar pridėdavo “nedarom ir neplanuojam, nes esam prieš plokštuminius”. Plačiau… […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: