Pamatų klausimas išspręstas

6 Spa

Pagaliau dedam tašką pamatų pasirinkimo (plokštuminiai vs. gręžtiniai) galvosūkyje. Viskas pakrypo gal kiek netikėta linkme, tačiau tikime, kad tai tik į gerą.

Taigi, Simono Klezio Pasyvaus Namo Blogo dėka atradau Pavlidi. Pasirodo, jie turi patirties ir užsiima plokštuminių pamatų projektavimu. Individualaus namo plokštuminių pamatų projektas vidutiniškai kainuoja nuo 1000 Lt iki 1500 Lt. Už šiuos pinigus gausite pamatų projektą su visais paskaičiavimais ir darbų planą, kuriuo remiantis praktiškai bet kuris kvalifikuotas darbuotojas įrengs pamatą (Simono K. atveju pamatą įsirengė su žmona!). Po pirmo pokalbio su Pavlidi – džiaugėsi širdis, kad pagaliau radom, tai ko taip ilgai ieškojom. Sutarėm, kad atsiųsiu namo techninį projektą ir grunto tyrimo rezultatus. Taip ir padariau.

Po kelių dienų perskambino, ir, įvertinę projektą bei grunto tyrimus, mano, kad suprojektuoti jie gali, bet mūsų atveju neapsimoka įrenginėti plokštuminių pamatų, t.y. įrengimas būtų tik dėl įrengimo, bet praktiško “apsimokėjimo“ arba išvis nebūtų, arba būtų labai nežymus. Prie viso to dar davė keletą patarimų dėl gręžtinių pamatų, pvz. susitankinti piltinį gruntą, nes nesutankinus grindys laikui bėgant gali keliais cm. sėsti…

Taigi sprendimas priimtas – darysim standartuinius gręžtinius pamatus. Esam dėkingi Pavlidi už atvirumą ir požiūrį į darbą bei klientą – labai profesionalu!

11 atsakymai į “Pamatų klausimas išspręstas”

 1. Petras 2012-12-14 16:38 #

  Norejau paklausti, dar del plokstuminiu.
  Issirinkom ir mes sklypa, grunto tyrimu dar nedariau, bet zinau kokius pamatus dare kaimynai: poliai ~2.5 metro, priemolis. Su tokio gylio poliais pamatai ziauriai isbrangsta, o plokstuminiai atpinga. Kazkaip mano skaiciavimu, net darant polius 1.2 metro gylio plokstuminiu kaina gaunasi identiska paprastu greztiniu pamatu kainai… ar as kazka praleidziu? nes man plokstuminiai visu pirma siltumo ir kainos prasme patinka

  • Tomas 2012-12-15 12:12 #

   Labas Petrai,
   tikrai nesu geriausias patarėjas tokiais klausimais, bet asmeniškai pats pasidaryčiau grunto tyrimus ir kreipčiausi į konstruktorius ir žiūrėčiau ką jie sakys – tiek dėl vienų, tiek dėl kitų pamatų.

  • Valdas 2013-01-27 12:44 #

   1.2 ar 2.5 skiresi tik betono ir armaturos kiekiu , kaina nuo to labai neisbrangsta , grezimui nereikia specialios technikos , mazieji traktoriukai radau grezencius pamatu polius iki 3,4 m.

 2. Vilius 2012-10-11 22:00 #

  Tiek “dantų skausmo“, ieškojimų svarstymų, o rezultatas – grįžta į pradinį tašką. Polius dar pavasarį galėjot turėti…Nusivyliau…
  “Atsižvelgiant, kad namas nepretenduoja į pasyvius…“ jei tai žinojote iš pat pradžių, tai kam reikėjo tiek vargti – imat eilinius gręžėjus ir gaunat eilinius pamatus eiliniam namui :(

 3. Dominykas 2012-10-08 14:46 #

  tai puiku 3 m. svarbu kad polis atsigultu ant nepajundinto dirvono.
  Vytas (868735696) Sakykit kad nuo Dominyko, tikrai turi maloniai bendrauti. Jie nėra brangininkai. Tačiau darbus kaip ir visu statybininku rekomenduoju priziureti. pvz kai polius gres, pats su metru pavaiksiok ir pamatuok kad tikrai butu 3 metrai o ne 2, 40 :)

 4. Igoris 2012-10-08 9:54 #

  Kiek laiko jau guli piltinis gruntas? Pas mane analogiška situacija, išlygintas sklypas dvi žiemas bus pragulėjęs(storis ~1m).
  Ar nesidomėjote kiek kainuotų sutankinti su kelininkų technika?
  Jeigu supiltas gruntas 2m, tai kokio ilgio bus poliai?

  Dėl plokštės atsipirkimo lyginant su poliais, tai čia labai abejoju. Plokštę gali pasidaryti vien tik savo jėgom(Simonas kartu su žmona pasidarė, nei vienas nėra statybininkai), kas labai smarkiai sumažina pamato kainą. Su poliais taip neprasisuksi, nes grežinių pats nepasidarysi, gali tik rostverką pasidaryti.

  Žinoma, jeigu jūs nusiteikęs pats nieko nedaryti, o pirkti su įrengimu, tada poliniai pamatai bus pigesni. Be to labai mažas pasirinkimas įmonių kurios daro plokštes.

  • Tomas 2012-10-08 10:49 #

   Igori, sklypą sukėlėm apie vasario mėnesį. Kaip aiškino, apie metrą galima puikiai sutankinti naudojant įprastą techniką, mūsų atveju, reiktų rimtesnės… Dėl plokštės įrengimo, tikrai suprantu, kad galima pačiam, taip pat supratau, kad turint projektą tai galėtų padaryti ir bet kuris kvalifikuotas darbininkas, tad tikrai nereikia rinktis tik iš kelių variantų.

   Visi šie ieškojimai patvirtino, kad plokštuminius pamatus galima įsirengti ne tik naudojantis kelių besiskelbiančių įmonių paslaugomis ir tai tikrai nekainuos kosminių pinigų. Todėl kam to reikia ir kam tai apsimoka – pirmyn!

 5. Igoris 2012-10-07 21:05 #

  “įvertinę projektą bei grunto tyrimus, mano, kad suprojektuoti jie gali, bet mūsų atveju neapsimoka įrenginėti plokštuminių pamatų, t.y. įrengimas būtų tik dėl įrengimo, bet praktiško “apsimokėjimo” arba išvis nebūtų, arba būtų labai nežymus. “

  Ar galima būtų plačiau sužinoti argumentus, kodėl plokštuminiai pamatai neapsimokėtų?

  • Tomas 2012-10-07 23:01 #

   Igori, aš žiauriai nesigilinau į niuansus, bet pagrindiniai argumentai buvo beveik 2 m piltinio grunto – dėl to reiktų ypatingai rimto grunto tankinimo (tikrai nepakanka su vibro plokšte pasiblaškyti) ir bendras medžiagų kiekis gaunasi gerokai didesnis nei gręžtiniams. Atsižvelgiant, kad namas nepretenduoja į pasyvius – plokštė ko gero niekada neatsipirktų, tai kam ją daryti? :) Bet čia tik mūsų situacija ir, manau, kiekvienas turėtų savo situaciją aptarti su specialistais prieš priimant sprendimą…

   • D 2012-10-08 10:14 #

    Sveiki, jeigu reikalingas pasirinkimas galiu parekomenduoti statybininką (su brigada) kuris man dare polinius pamatus. nusiskundimu neturiu. Mano galva kad poliniai yra vienareiksmiskai geriausiai, tik jeigu piltinis gruntas ~2 m. , tai polis mano nuomone reiklaingas ne maziau kaip ~3,20 – 3,50 . pas mane po dalim namo piltinio grunto yra apie ~70 cm. tai toj vietoj ir dariau ~2,70.

   • Tomas 2012-10-08 10:52 #

    D, būčiau dėkingas jeigu atsiųstumėte kontaktus.

    Dėl polių, pagal projektą poliai eina iki apie 3.10 gylį. Piltinis gruntas svyruoja nuo 1 iki 1.8 m

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: