Ruošiamės pamatų įrengimui

13 Bal

Atrodo, kad gamta laukė kol gausime statybos leidimą, kad įjungtų pavasarį. Mes tuo džiaugiamės ir nesnaudžiam su darbais – pradedam ruoštis pamatų įrengimui

Bet apie viską nuo pradžių. Rangovą rinkomės iš trijų – pirmą rekomandavo kaimynas Arvydas – jo bendradarbis, kurį jis drąsiai rekomenduoja, antra – įmonė, kurią galima dažnai sutikti minimą kituose statybos bloguose ir trečias – tiesiog iš skelbimų.

Visi gavo tą patį pamatų projektą ir visi paruošė savo sąmatas – nuo – iki.

Pirmas – 27 400 Lt  pamatai + 4 460 Lt užpylimas

Antras – 23 600 Lt pamatai + 6 250 Lt užpylimas

Trečias – 22 500 Lt pamatai + 5 500 Lt užpylimas

Atrodė kaip ir aišku – trečias, nors ir pasiūlė pigiausiai, tas pigiau neatrodė tiek pigiau, kad labai susigundyti – kiti turėjo rekomendacijas ir kėlė daugiau pasitikėjimo. Antrasis – aukso viduriukas – kaina padori, rekomendacijos. BET…

Pradėjus detaliai nagrinėtis sąmatas ir aiškintis kas yra kas, paaiškėjo, kad pirmasis įskaičiavo ir pamatukus pertvaroms, antrasis – ne. Paprašius suskaičiuoti ir pertvarų pamatus, kaina išaugo 6200 Lt ir rezultate tapo pati brangiausia. Taigi, renkamės kaimyno rekomenduotą Valdą.

Techninė priežiūra

Tuo pačius pradėjom ieškoti ir techninės priežiūros. Kaip žinia, techninė priežiūrą tokiai statybai nėra būtina ir dažnas techninę priežiūrą samdo simboliškai – statybų pabaigoje pagelbėti priduoti namą. Mes nusprendėme, kad mums reikia normalios techninės priežiūros, kuri vykdytų statybos kontrolę, pagelbėtų rengiant konkursus rangovams, vertinant sąmatas ir t.t.

Rimtų rekomendacijų techninei priežiūrai neturėjome, tad pradėjome ieškoti patys. Internete susiradome tris, kurie atrodė rimčiausiai. Su visais susitikome, parodėme projektą, pakalbėjome. Visi buvo tikrai kompetetingi, su patirtimi ir rimtai nusiteikę, sąlygos visų taip pat buvo panašios, tad pasirinkome žmogų, su kuriuo buvo lengviausia bendrauti ir kuris turi sąvybių, kurių neturime mes – griežtumas, užtikrintumas, ryžtingumas. Taigi mūsų statybų techninę priežiūrą vykdys Artūras iš www.mkelias.lt

Pradedam darbus

Taigi pirmadienį sklype susitikome su Valdu ir Artūru. Aptarėme pagrindinius pamatų įrengimo klausimus, kas ir kaip bus daroma, kad viskas vyktų pagal projektą, planuojamas datas ir sukirtome rankomis. Tiek su rangovu, tiek su technine  priežiūra pasirašėme sutartis ir išsiskirstėme.

Sutarėme, kad būtų ramiau, planiruodami sklypą pasidarysime porą bandomųjų gręžinių ir pasižiūrėsime kokia situacija su vandeniu 3 metrų gylyje. Nuo to priklauso kaip bus rengiami pamatai.

Elektra

Rangovas užsiminė, kad būtų gerai susitvarkyti ir elektrą. Lesto dėžutę pastatė dar rudenį, tad iš esmės viskas ko reikia – pasirašyti sutartį ir įsirengti skaitliuką.

Paskambinus į Lesto, vadybininkas paaiškino, kad turime įsirengti dėžutę, pasidaryti varžų matavimus, gauti pažymą iš Valstybinės Energetikos Inspekcijos ir tada atvykti pas juos pasirašyti sutartį. Supratome, kad patiems darant viskas užsitęs, tad paskambinome rangovui, kuris davė “Andriaus“ numerį.

Andrius paprašė atsiųsti Lesto prisijungimo sąlygas ir pasakė, kad sutvarkys visus popierius ir pastatys laikiną dėžutę su rozetėmis už 500 Lt. Sutikome. Sekančią dieną Andrius paskambino ir pranešė, kad turi visus popierius ir dėžurė jau sklype!

Su popieriais nuvykome į Lesto, pasirašėme sutartį ir penkių darbo dienų bėgyje laukiame skaitiklio ir elektros.

Pamatai

Trečiadienį Valdas nuo ankstyvo ryto jau buvo sklype. Visų pirma reikėjo nustumti visą sniegą. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad jo ne tiek ir daug, viską sustūmus gavosi nemenkas kalnas. Viską sustūmė į kaimyno sklypą, tikiuosi kaimynas neplanuoja jokių darbų ir “dovana“ spės ištirpti :) Nugramdė ledą, išlygino ir padarė du bandomuosius gręžinius – viename po 20 min pasirodė šiek tiek vandens. Valdas džiūgauja, nes polius galės daryti “paprastuoju būdu“

Vakare pašto dėžutėje pasirodė Artūro laiškas su trumpa info kas buvo padaryta ir kada ir kokie bus sekantys žingsniai – labai patiko!

Šeštadienį, mes keliaujame į “Senukus“ ir nusiperkame metalinį termosą. Mūsų savaitgalio užduotis –  paruošti kapsulę :) Tuo tarpu Valdas vėl sklype – ruošia aptvarą. Diena nuostabi. Nuvykus, randame paruoštą aptvarą ir vamzdukais nužymėtus polių vietas. Vaikštom išsižioję. Pagaliau ne ant popieriaus matome kur bus namas, kur bus kampai, kur kambariai – jausmas nepaprastas! Trečiadienį gręš polius.

10 atsakymai į “Ruošiamės pamatų įrengimui”

 1. Beatrice 2013-04-21 15:12 #

  Tomai, nuoširdžiai sveikinu su gera pradžia. Gal pasidalintumet kaimyno rekomenduoto Valdo kontaktine informacija? Statybos leidimą tikiuosi gausiu jau ši mėnesi ir man prasidės idomus gyvenimas :) Kadangi namą statau pati viena, tikriausiai bus dar “linksmiau“ nei vyrams statytojams.

  • Tomas 2013-04-28 18:36 #

   Beatriče, Valdo numeris +370 698 46649. Taip pat siūlau pasikalbėti su http://www.statybustudijos.lt. Patys buvome su jais susitikę ir paliko tikrai neblogą įspūdį – labai skaidrus požiūris į darbą. Stato vienai mūsų kaimynei. Būtumėme ir mes pasirinkę, tačiau jie nori statyti nuo – iki, o tam reikia turėti nuolatinį finansavimą.

   • Beatrice 2013-05-05 14:10 #

    Dekoju Tomai, bandysiu laimės

 2. Eglė 2013-04-15 20:20 #

  Sveiki,
  Su statybų pradžia.
  Tačiau noriu įspėti, jei tokį “šposą“ man būtumėt iškrėtę kaip savo kaimynui (kalbu apie snieguotą “dovaną“), tai nepagailėčiau pinigų sugrąžinti visko atgal ir dar su kaupu ir į patį vidurį statybvietės. Tad nesistebėkit, jei kaimynas kitą kart sutiktas jums nesišypsos :)

  • Tomas 2013-04-15 20:38 #

   pradedam nuo to, kad kaimynas savo sklype kolkas nieko neveikia, be to mes su kaimynais kolkas sutariam, susitariam ir viskuo pasidalinam – jeigu tik kaimynui trukdys, patys susirinksim (jeigu dar bus ką). Viskas priklauso nuo požiūrio ir nuo to kaip sprendžiami iškilę klausimai… Viską galimą išspręsti taip, kad šypsenos nedingtų.

   • Eglė 2013-04-15 20:48 #

    Jeigu 100% įsitikinęs, kad nesugriovėt galbūt jų galvose sukurtų planų, tuomet šaunu. :) Čia aš nepiktai įspėjau, nes yra buvę atvejų, kai kaimynas griežė dantį ir tylėjo už prieš šimtą metų padarytą neapgalvotą veiksmą , o viskas iškilo aikštėn kuomet prisireikė kaimyno parašo. O tada jau atsiprašymas nepagelbėjo. Yra žmonių, kurie tiesiog tyli ir nieko nesako, jei kas nepatinka. Jei pasisekė ir kaimynai ne tokie, tai belieka džiūgaut miela kaimynyste.

 3. Rolandas 2013-04-14 17:56 #

  Jei ne paslaptis – kiek kainuoja techn.priežiūros paslaugos?

 4. Jurgita 2013-04-13 20:58 #

  Sveiki, Smagu skaityti, nes tokie pat darbai vyksta ir pas mus :) Sekmes statybose

  • Tomas 2013-04-14 0:13 #

   Ačiū!

   • Iknamai 2013-04-16 21:51 #

    Malonus jausmas-sėkmės, mums šiandien pamatininkai ir skambino, sakė jei viskas gerai tai artimiausiu metu pradės. Sąmatos pateiktos su hidroizoliacija ir šiltinimu ar ne?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: