Poliai įrengti

28 Bal

Oras buvo puikus, tad nieko nelaukdami išsigręžėme ir išsiliejome polius. Darbai truko porą dienų. Dirbo keturi žmonės.

Prieš pradedant darbus, Valdas mus įpareigojo pasiruošti kapsulę. Ta proga apsilankėme “Senukuose“ ir nusipirkom metalinį termosą. Tada dvi dienas rašėm laišką sau, namui ir ateities kartoms. Galiausiai namų darbus padarėme :)

Vyrai dirbti pradėjo nuo 8 val. ryto. Mes pasirodėme apie 12 val. kuomet jau buvo išlieta beveik pusė polių. Mūsų pagrindinė užduotis – įbetonuoti kapsulę. Tą ir padarėme – įbetonavom, nusifotografavom… Buvo tikrai jaudinantis momentas!

Dabar apie darbus. Kadangi vietomis rinkosi vanduo, darbininkai negalėjo išsigręžti visų polių vienu ypu ir po to užpilinėti betonu. Todėl viskas buvo daroma po vieną polį – išgręžiama, rankomis užpilama, tada gręžiamas kitas ir t.t. Viso 48 poliai!

Ant polių viršaus išliejo 10cm aukščio betonines galvenas – “kepures“. Galvenas liejo tam, kad būtų paprasčiau ir patogiau tarp polių sudėti polisterolą.

Tuo pačiu atsivežėm porą “tarakonų“ smėlio. Žemės pamatų užpylimui prisivežėm dar lygindami sklypą, tačiau Valdas pasiūlė atsivešti smėlio, kuriuo “papudruosime“, bus sausiau ir maloniau vaikščioti :)

Kitą savaitę pradės lieti rostverką – savaitgalį tikimės pasidalinti jau galutiniu pamatų vaizdu :)

6 atsakymai į “Poliai įrengti”

 1. stogas 2013-05-01 16:18 #

  Klausyk, gal nesunku but paziuret i geologinius tyrimus ir pasakyti kiek Kuginis stipris MPa nurodytas tame sluoksnyje i kuri atremti pamatai… turiu beda su pamatais… ale tai reik 4.0 m gylio 1 auksto pastatui…3m gylyje stipris jau 9MPa… o 4m – 13 MPa… 38 grezinia… turiu negera nuojauta, kas paskaiciavo is lempos… ir terasi 4m ir auto stoginiai 4m ir pastatui… pagelbek prasau, please…

 2. Arnas 2013-04-29 16:08 #

  O kodel pasirinkta toks didelis pamato gylis ? nes juk uztenka poliniai pamatui kai gruntas yra moliai 1,5 metro? o jai smeliniai gruntai uztenka ir 1,2? nes kuo gilesni pamatai tai tuo didesnes islaidos gaunas :)

 3. Statau sodyba 2013-04-28 19:01 #

  O kokio gylio gręžėte polius?

  • Tomas 2013-04-28 19:17 #

   Viskas pagal techninį projektą – 2.4m

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: