Pamatai baigti

16 Geg

Savaitė baigėsi puikiai – buvo užbaigti ir priduoti pamatai. Užbaigti reiškia įrengti, apšiltinti iš vidaus, užpilti gruntu ir hidroizoliuoti, t.y. pilnai paruošti mūro darbams. Viską atliko Valdas su savo vyrais. Iš pradžių galvojome užsipilti patys, bet įvertinę darbų kainą ir kiek laiko patys su tuo kuistumėmės – viską palikome Valdui ir tikrai nesigailime. Bet apie viską nuo pradžių…

O viskas vyko tikrai greitai. Taigi užbaigus polius, dėl asmeninių priežasčių padarėme savaitės pertrauką ir jau nuo pirmadienio ankstyvo ryto Valdas ėmė ruoštis rostverko įrengimui. Per porą dienų sudėjo 10 cm polistirolo (EPS70) po rostverku ir įrengė klojinius pagrindiniams pamatams. Trečią dieną viską užpylė betonu, suvibravo ir išlygino pamato viršų. Polistirolą dėjome taip, kad bent po 10 cm būtų išlindę iš po rostverko – į jį remsis vidaus ir išrodės pamatų šiltinimas.

Sekančią dieną nurinko klojinius ir pradėjo rengti poliukus ir klojinius pertvarų pamatukams. Per dieną viską įrengė ir kitą dieną pertvartų pamatus užpylė betonu.

Taigi, pradėję pirmadienį, šeštadienį jau buvo susirinkę visus savo žaislus, o sklypę puikavosi pamatų tinklas. Rostverko įrengimui sunaudojo 20 m3 betono

Iki pilnos laimės beliko apšiltinti iš vidaus, užilti gruntu, sutankinti ir uždengti hidroizoliacija. Kaip ir minėjau, iš pradžių galvojome tai pasidaryti patys, bet įvertinę darbų kainą ir kiek laiko mums prireiktų – viską patikėjome Valdui, kuris su savo vyrais viską padarė per vieną dieną ir prie viso to dar į techninę patalpą permetė vandentiekį (buvom atsivedę iki sklypo ribos)

Pamatą iš vidaus šiltinom taip pat 10 cm polistirolu (EPS70). Iš vidaus polistirolas 10 cm žemiau rostverko viršaus. Grindis planuojame šiltinti 20 cm polistirolo sluoksniu, taigi betoninės grindys bus apie 10 cm aukščiau pamato viršaus. Hidroizoliaciją dėjome taip, kad apie 10 cm kraštas būtų išsikišęs į vidų – įrengiant grindis tai leis sujungti pamato hidroizoliaciją su grindų hidroizoliacija ir sukurti vientisą paklotą.

Po visko nuvykus mus ištiko nedidelis šokas. Gerus pusantrų metų dalį sklypo buvo okupavę kalnai grunto, kurį atsivežėme lygindami sklypą. Gruntą sėkmingai panaudojo pamatų užpylimui, taigi rezultate gavom visiškai išlygintą sklypą su užpiltais pamatais – galvojom jau matom kur bus namas, bet dabar pamatėm tikrą vaizdą… nuostabu!

Beje, po kiekvieno darbų etapo – poliai, rostverkas, užpylimas – pasirašydavom darbų perdavimo aktus, kuriuos taip pat tvirtindavo ir techninė priežiūra. Valdo darbu likom labai patenkinti – tiek ką padarė, tiek kaip darė.

Toliau laukia mūro darbai. Turim keletą mūrininkų pasiūlymų ir jau per šią savaitę apsispręsime ir tęsime savo svajonių namo statybas :)

14 atsakymai į “Pamatai baigti”

 1. Staytoja 2013-05-25 16:47 #

  Planuojame pradeti statybas. Jums dariusiuju pamatus kontaktai :)

 2. Martynas 2013-05-22 0:15 #

  Sveiki, Tomai, dėkui už skelbiamą informacija ir pasidalintais kontaktais. Aš tik noriu Jūsų paklausti, ar negalėtumėte man persiųsti sutarties su pamato rengėjais pavyzdžio? Ačiū.

  • Tomas 2013-06-01 20:38 #

   Martynai, sutartis buvo pati paprasčiausia – įvardinta, kad įrengs polius ir rostverką pagal projektą. Viskas.

 3. namukas 2013-05-17 22:28 #

  Smagu, kai pirmas namo etapas baigtas! Tik norėjau pastebėti, kažin ar deda kas eps 70-uką po pamatu, juk jis minkštas ir įgeria drėgmę, bet dabar jau padėtas tai neišimsi :) tik pamatams nerekomenduojama dėt fasadinį putplastį, bet ne visi paiso kokybės kai stato ne sau, o kažkam. Kaip sakoma jei statybininkai būtų galvojantys, t.y. turėtų daugiau proto, tai nebūtų statybininkai ir neitų griovių kasti :)) (juokauju)
  Šiaip pas jus ir palei polius galima apšiltinti pamatą neblogai kai suformuotas taip gražiai stačiakampiais, tik pamatams šiltinti yra tinkamiausias xps putplastis, neįgeriantis drėgmės.

  • Tomas 2013-05-17 22:45 #

   Daug kalbėjom apie putplastį EPS70 vs. XPS tiek su rangovais, tiek su technine priežiūra ir abu įtikino, kad neverta mėtyti pinigų ant XPS’o. Argumentai – su drėgme turi kovoti drenažas, o ne putplastis, o jeigu jau bus potvynis, tai nepadės nei XPS’as. Kaip iš tiesų – nežinau :) aš pats tikrai nekompetetingas šioje vietoje ginčytis :)

   • Gediminas 2013-05-17 23:36 #

    Man kaimynas irgi sako, kad bereikalo po pamatu dėjau XPS’ą (tiksliau geoporą, bet sąvybės tos pačios). Bet kai aš matau, kaip griovy mėtosi EPS’o gabalėliai ir tiesiogine to žodžio prasme po truputį tirpsta, tai kaži kas su jais bus po 5, po 10 metų? Ar dar besaugos kiek nors? Bet čia irgi spėlionės.

   • namukas 2013-05-18 0:38 #

    Anksčiau teko lupti ir mesti lauk apšiltintą iš išorės pamatą eps 70 ar panašiu putplasčiu, nes jis suiro! Tiesa storis to putplasčio tebuvo 3cm, bet lupant plyšo gabalais, tiesiog visas permirkęs buvo.. Nutepę bitumine mastika klijavom klijais 10cm xps putplastį, džiaugėmės savo sprendimu tada, kaip ir dabar analogiškai planuojam šiltinti savo pamatą, nors kas ką nori tą tegu ir kalba ir “taupo“ kelis šimtus litų savo namo kokybės sąskaita :) Tik kam dėti tokį putplastį kaip jūs sakot, jei jis jokio efekto neduos, šlapias putplastis praleis visą drėgmę ir šaltį į pamatą ir sienas, ir žiemą sušalusi jame susikaupusi drėgmė neduos pliusų tikrai. Pas mus namas stovi ant kalvelės, sausa, ir po stogu prastovėjo visą žiemą, o smėlis visas šlapias viduje :) tai iš kur ta drėgmė manot…, iš žemės drėgmė, nes įšalas išeina visur vienodai, čia ne apie drenažą kalba eina… Tai tiek pamąstymų būtų… :)

   • Gediminas 2013-05-18 0:51 #

    Man kirba mintys iš vidaus šiltint su EPS’u, o XPS palikt išorėj ir apačioj. Kai namas šildomas bus ir gyvenamas, po namu nebus taip šalta ir drėgna juk.

 4. Donatas 2013-05-16 23:30 #

  Bandome vytis jus… ir gal nepaslaptis to mistinio asmens Valdo kontaktai, domintu ir mus ju pasiulymas pamatu irengimui

  • Tomas 2013-05-16 23:43 #

   Tiek ir mistinis :) Nusiunčiau kontaktus į el. paštą

 5. Mantas 2013-05-16 14:22 #

  Man tik labai idomu del galvenu. Padaro tokias dideles galvenas ant poliaus ir salia esancio grunto ir jos palieka neapsiltintos. Kaip tokiu galvenu neiskilnos pasalas jeigu po jomis yra laisvo grunto kurio kilimo neamortizuos nei polistirolas niekas. Tai kam tada po visu rostverku dedam polistirola. Gal pamatistai kokiu savo argumentu dave?

  • Tomas 2013-05-16 19:15 #

   Mantai, logiški klausimai, bet bijau, kad neesu kompetetingas atsakyti – būtinai pasidomėsiu ir pakalbėsiu su statybininkais.

   • J.S. 2013-06-08 7:27 #

    Sveiki, Tomai, tai kokie argumentai iš statybininkų pusės į Manto pastabas?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: