Mūras – pirma savaitė

7 Bir

Poros savaičių pertrauka statybų aikštelėje per kurias susidėliojom visus taškus ant i dėl mūro. Darbus tęsia Valdas, tas pats kuris įrengė ir pamatus.

Nors projektą rengėm keraminių blokelių mūrui, Valdo paskatinti pasirinkom molio plytas – pagrindinė priežastis – tvirtesnis mūras. Be to, kadangi pas mus yra keletas ne 90° laipsnio kampų, iš keraminių blokelių būtų tikrai keblu juos išmūryti. Ne paskutinėj vietoj ir kaina – paėmus bendrą mūro kainą (iki stogo) – kaina tikrai ne taip ženkliai išauga, kad atsisakyti plytų. Argumentas, kad blokelių sienos greičiau kyla mūsų nesugundė – ne savo rankom mūrijam, be to ir laikas nespaudžia.

Kadangi blokelius nusprendėm keisti plytom, užklausėm konstruktoriaus ar nereikia perskaičiuoti konstruktyvo – nereikia. Nešančioms sienoms planuojama sunaudoti apie 26 000 vnt. plytų, 27 m3 kalkinio skiedinio, 4.5 t cemento ir apie 0.5 t armatūros tinklo. Plytų mūrą visu perimetru armuojam kas trečią siūlę, tris viršutines eiles prieš perdangų atrėmimą armuosim kas siūlę.

Per pirmadienį ir antradienį susivežė medžiagas ir padėjo pirmą plytų eilę. Per likusias tris dienas keturi mūrininkai sienas iškėlė iki bambos. Kitą savaitę jau ropšis ant pastolių ir tempas kiek sulėtės.

Pradėjus mūro darbus išlindo ir viena pamatų kliauzė – išėjimo į terasą vitrinos vieta ne visai ten kur ji turėtų būti. Teks Valdui griaužti pusmetrį pamato. Taip pat iškraudami plytas pažeidė vienos pertvaros pamato hidroizoliaciją – teks tvarkyti. Sienos, bent jau ne profesionalo akimis – lygios. Siūlės galėtų būti gražesnės, tai jau išsakėm tiek techninei priežiūrai, tiek Valdui, bet didelių priekaištų taip pat nėra. Trumpai tariant, kolkas miegam ramiai :)

Beje, pagaliau turim savo vandens! Nors apie tai atskirai nerašėm, bet dar vėlyvą rudenį kartu su dar dviem kaimynais pasidarėm gręžinį, nusitiesėm vamzdžius ir pagaliau pasijungėm. Čiaupą pastatė tik vakar, tad pirmom dienom mus gelbėjo nuostabūs kaimynai, kurie parūpino vandens – ačiū Artūrui ir Arvydui! Šiandien pirmą kartą savu vandeniu rankas mazgojomės :) Plauna gerokai švariau nei valdiškas :)

9 atsakymai į “Mūras – pirma savaitė”

 1. Inga 2014-04-25 21:01 #

  Sveiki Tomai,
  Ar galetumet isduot plytu murijimo kvadrato kaina, pas mus murininkas is pradziu prase 100lt uz kvadrata, po to sugalvojo kad nori 400lt uz diena. Jau nebezinau ka ir daryt. Murija taip pat kaip ir pas jus 2eiles latvisku plytu gaunasi.
  Is anksto dekoju. Inga

 2. Artūras 2013-06-10 11:42 #

  Gera pradžia. Sekmės :)

 3. Erikas 2013-06-09 21:11 #

  O kiek litais gavosi skirtumas : plytos vs. blokeliai? Aišku, galutiniai skaičiai, t.y. Medžiagos + darbas.

  • Tomas 2013-06-09 21:47 #

   Skirtumas iki 4000 Lt. Čia sudėjus medžiagas ir darbą nuo išorės sienų mūro, vidaus pertvarų mūro, sąramų, perdangos plokščių iki metalinių sijų ir monolitinio žiedo

   • Erikas 2013-06-10 8:21 #

    Tuos 4k mano galva geriau pataupyt, nes bet kokiu atveju mūras iš keramikinių blokelių yra ir taip yra stiprus, realiai jokio skirtumo gyvendami nepajusite – ar tai būtų blokeliai ar plytos. Tuos 4k mano galva prasmingiau išleisti kur nors kitur – pvz., geresnei apdailai ar panašiai, kas iš tikro kasdien bus matoma ir jaučiama :) Na, arba 2se savaitei išskrist į kokią Turkiją pailsėti užbaigus statybas :)

   • Raimis35 2014-03-19 22:23 #

    Sveikas Tomai,

    Gal galima būtų paprašyti mūrininko mob. as taip pat ketinu statyti namą iš plytų. Daug visokių argumentų pateikia blokelių gamintojai ir ekspertai, bet visgi noriu pirmą savo namą pasistatyti iš keramikinių plytų. Ar tiesa, kad palemono plytos yra labai nelygios, sunku kampus ir bei sienos lygumą sugaudyti? Lode kol kas man gaunasi brangiausia, tad zvalgausi i palemono plytas.

   • Tomas 2014-03-20 7:40 #

    Labas, skambink Valdui +370 (698) 46 649. Nėra pigiausias, bet tikrai neturėsi rūpesčių :)

 4. Bernardas 2013-06-08 0:43 #

  Sveiki, kokios plytos naudojamos? Ir kokia apytikslė vnt. kaina? Ačiū

  • Tomas 2013-06-08 22:46 #

   Sveiki, dalis Palemono, dalis Švenčionėlių. Kaina iki 70ct/vnt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: