Mūras – darbai tęsiasi

14 Lie

Dabar suprantu kodėl sako, kad plytų mūras kyla lėčiau nei blokelių. Kaimynas pamatus užsipylė gera savaitė po to kai mes pradėjome kelti sienas, šiandien mes vis dar jas keliame, o jis jau vainiką išsikėlęs ant savo arko blokelių sienų. Bet mes tikrai nesiskundžiam ilgiau besitęsiančiais darbais – mūsų niekas neveja, tad galime ramiai tvarkytis susijusius darbus. Ritmas – idealus :)

Visų pirma apie mūrą. Per šias kelias savaites įvyko tikrai nemažai. Turbūt būtų paprasčiau pasakyti kas liko, nei kas padaryta, bet išbetonuotos didžiosios sąramos (vitrininiai langai, garažo vartai), sudėtos perdangos (po perdangom taip pat betonavom monolitinį žiedą, nors Valdas primygtinai siūlė to nedaryti, nes plytų mūrui to nereikia, bet techninė priežiūra vistiek išsireikalavo), išbetonuotas monolitinis žiedas, įbetonuoti ankeriai. Beliko didysis antro aukšto kambarys, “rėmas“ virš svetainės ir miegamosios zonos ir pertvaros miegomojoje zonoje – planuojam, kad per porą savaičių viskas bus užbaigta.

Visi darbai vyko labai sklandžiai ir pagal projektą… iki šios savaitės pradžios. Paskambino techninė priežiūra ir pranešė – projekte negerai su aukščiais. Konkrečiai, pagal projektą atstumas tarp plokščio stogo plokštės ir šlaitinio stogo mūrloto apačios – 20cm. Pagal tą patį projektą plokščio stogo sumuštinis virš 30cm, taigi plokščias stogas gaunasi virš mūrloto. Pagal architektūrinę dalį – ten kažkaip stebuklingai viskas gražu, bet pagal techninį projektą – velniava. Visa tai buvo pastebėta jau išbetonavus monolitinį žiedą su ankeriais. Nenoriu gilintis kas dėl to kaltas, kodėl niekas nepastebėjo anksčiau, džiugina tai, kad pastebėta ir iškelta dar neuždengus stogo :)

Sėdom su Valdu ir technine priežiūra ir nusprendėm, kad pakelsim šlaitinį stogą apie 60cm, t.y. per 6 plytų eiles. Prie įbetonuotų ankerių privirino prailginimus. Antro monolitinio žiedo nereikės. Samata dėl to greičiausiai nesikeis, nes pavyko sutaupyti keletoj kitų vietų – pigesnės medžiagos, nedarėm ventiliacijų ir t.t. Kiek keičiasi namo vaizdas, bet mums tai neatrodo didelė problema ir vis dėl to apie tai parašiau architektui, pažiūrėsim koks bus jo komentaras.

Kiek didesnis galvos skausmas – pusmetriu paukštėję miegamieji. Lubos ir taip buvo ne žemos – nuo 3 m iki 3.8 m, taigi dabar dar viskas kyla apie 60 cm! Svarstom ar žeminti lubas, ar mėgautis ir išnaudoti atsiradusį aukštį pvz. antrasolėm?

Lygiagrečiai vykstant darbams, susitvarkėm reikalus su banku dėl paskolos. Nesiplėsiu labai į detales. Išsiliejus pamatus pasidarėm kadastrinius matavimus, tada Valstybinės Teritorijų Planavimo ir Statybų Inspekcijos paprašėm pažymos apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo projekto (per http://www.planuojustatyti.lt), gavę pažymą nukeliavom į Registrų Centrą ir užregistravom nebaigtą statybą. Registrų Centro išraše prie sklypo atsirado ir 7% išbaigtumo namas. Toliau sekė turto vertintojai ir galiausiai su viskuo keliavom į banką. Ten sutartis, notaras, hipotekos lakštai ir viskas :) Nieko neskubindami viską susitvarkėme per gerą mėnesį ir tai kainavo apie 3000 Lt.

Finansavimo klausimai išspręsti (bent kuriam laikui), mūro darbai jau tikrai į pabaigą, pradedam judinti stogo, elektros, kanalizacijos, tinkavimo reikalus, bet apie tai kitą kartą ;)

Advertisement

3 atsakymai į “Mūras – darbai tęsiasi”

 1. Petras 2013-07-15 13:23 #

  joprst… a kodel paskola net 3000? klausiu nes mes siandien irgi i planuojustatyti.lt ikelem visus dokumentus… kazkaip galvojom paskola ~1500 kainuos ( kadastriniai 400 + geodezine 200 + registrai x lt + vertinimas 500 lt + notaras na max 400 )
  is kur 3000?

  beje – dabar gausit arba keisti stogo slaita, arba is nauja turesit gausti statybos leidima. leidziamas pokytis – 20 cm jei neklystu

  • Tomas 2013-07-15 15:33 #

   Pas Notarą palikom 1k, bankas 600 lt, kadastriniai ir vertinimas dar virš 1k.

   Dėl 20cm. Tai galioja plotui. Aukščio riba yra aukščiausias namo taškas kurio su šiuo pakeitimu mes neviršinsim. Taigi jokių papildomų rūpesčių dėl to nekils.

   • Petras 2013-07-15 16:56 #

    jus klystat, 20 cm galioja AUKSCIUI. na bet jei projektinis aukstis nuo faktinio nesiskirs – tada kaip ir ok…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: