Elektra – įvadas

16 Rgp

Kol laukiam gegnių, kad darbai nestovėtų, pradėjom judinti elektros reikalus. Viena ranka ant popieriaus paišomės elektros planą – rozetes, jungiklius ir t.t., kita – atsikratėm laikinosios elektros dėžutės ir pasidarėm elektros įvadą name

Viskas įvyko gan neplanuotai – savaitgalį nusprendžiau paskambinėti skelbimuose besiskelbiantiems elektrikams ir pakalbinti apie elektros pirmo etapo įrengimą. Vienas elektrikas pasiūlė iškart susitikti – susitikome. Pakalbėjome apie elektros vedžiojimą, kainas, iššūkius ir t.t. ir jis užklausė kada įvadą name pasidarysim… tikrai, kada? Kadangi žmogus patiko ir pasirodė kompetetingas, ilgai nedvejodami pasiūlėm jam čia ir dabar padaryti elektros įvadą, o jau dėl tolimesnių reikalų žiūrėsim kai pasirodys stogas.

Per tris pusdienius (pas mus dirbo nuo 15 val) viskas buvo padaryta – iškasta tranšėja nuo “Lesto“ dėžės iki garažo, nutiestas kabelis, išmušta anga elektros dėžutej, įmontuota dėžutė, sustatyti automatai, viskas sujungta ir padaryti varžų matavimai. Mums beliko nuvažiuoti į “Lesto“ ir paprašyti perjungti nuo laikinos dėžutės, prie namo įvado. “Lesto“ per tris darbo dienas atvyko, perjungė ir puf – elektra name!

Šiek tiek techninių detalių. Įvadinį kabelį naudojom CYKY 5X6 kabelį, jį įvilko į apsauginį vamzdį. Tranšėją kasėm 50cm gylyje, su mintim, kad ateityje ant viršaus bus supilta dar bent 20cm. Nutiesus kabelį ir jį kiek užpylus žemėmis, maždaug 30cm gylyje nutiesė įspėjamą juostą “KABELIS“. Elektros skydą pirkom patys, kadangi elektrikas siūlė naudoti kažkokią lenkišką, mes norėjome Hager. Taigi skydas Hager Volta VU36NE, pirkom “Ardenoje“ (beje, kainavo tiek pat, kiek ir elektriko lenkiškas). Pastatė vieną bendrą automatą ir porą pavienių. Taip pat pastatėm nuotekio rėlę. Ko gero dabar tai nėra reikalinga, bet ateityje bus, tad pastatėm dabar. Nuotekio rėlę statėm vieną ant įvado. Nuotekio rėlė kainavo 150 Lt. Įvadas su darbais ir medžiagom – 2100 Lt. Daugoka, tačiau šviečianti lemputė suteikia gerokai daugiau džiaugsmo :)

Toliau laukia laidų vedžiojimas name. Bet tai kai bus šiek stogo, o dabar viskas popieriuje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: