Nulinė kanalizacija

13 Rgs

Per paskutines kelias savaites nuveikėme nemažai, bet apie viską iš eilės. Kartu su ilgamečiais šeimos santechnikais įsirengėm nulinę kanalizaciją.

Pirmiausia reikėjo galutinai apsispręsti kur bus koks įrankis ir nuspręsti vos ne centimetro tikslumu. Teko skaičiuoti kokia spintelė, kokio pločio kriauklė, unitazas paprastas ar pakabinamas, dušo trapas paprastas ar juostelė ir t.t. Kuo tiksliau dabar viską apgalvosim, tuo mažiau vėliau reikės perdarinėti ir taisyti… Daugiausiai klausimų buvo virtuvėje – kur gi bus kriauklė? Galiausiai nusprendėm, kad padarysim mazgus dviejose vietose – per daug, tai ne per mažai :)

Toliau reikėjo iškasti tranšėjas. Raustis ne taip ir mažai – vamzdžiai eina po rostverku. Piltinis gruntas kąsėsi visai smagiai, bet lygiai taip pat smagiai ir užvirsdavo šonai. Vietomis kalėm medinius kuoliukus ir dėjom apsaugines lentas. Be to, kadangi jau išmūrytos pertvaros, kai kur tiesiog fiziškai neužteko vietos iškąstam smėliui, todėl tekdavo prarausti pagrindinę magistralę, padėti vamzdį ir rausiantis link mazgų užvertinėti padėtą vamzdį.

Vamzdžius dėti vieni juokai – kaip konstruktorius. Svarbu sujungiant vamzdžius juos pamuilinti, kad lengviau susikištų ir esant reikalui pavyktų išardyti. Taip pat labai svarbus nuolydis, kuris turi būti nei per mažas, nei per didelis.

Po žeme einantys vamzdžiai – oranžiniai. Pagrindei magristralei naudojom 160Ø vamzdį, nuo jo prie įrankių jau eina 110Ø. 160Ø vamzdis brangesnis, bet santechnikai patarė naudotį platesnį, kad nuo šimtuko atšokęs kamštis patektų į platesnį ir juo lengvai keliautų toliau – mažesnė tikimybė užkimšti kanalizaciją.

Svarbus momentas – alsuokliai. Alsuokliai skirti tam, kad kalizacija turėtų per kur “kvėpuoti“ ir neišsiurbų vandens iš sifonų (tikrai nesinori kanalizacijos aromatų namuose). Tradicinis variantas – tolimiausime taške iškelti kanalizacijos vazdį (užtenka 50Ø) per stogą – keliama aukštai, kadangi pro jį ne maloniausi aromatai veršis. Šiuolaikiškesnis variantas – vakuuminiai alsuokliai. Jis statosi nematomoje vietoje – jokių vazdžių, skylių stoguose, bet – nors ir nėra sudėtingas, tai inžinierinis įrenginys, kuris vieną dieną gali nustoti veikti ir, greičiausiai, apie tai sužinosi iš kanalizacijos kvapo namuose. Mes pasirinkom klasikinį variantą…

Kadangi neturim jokių kaminų ir kaminėlių, labai nesinori dėl alsuoklio kirsti skylę stoge, taigi vieną alsuoklį galvojam išleisim viršuje per sieną, kitą įleidom į vieną iš dviejų garažo ventiliacijos šachtų ir išleidom per stogo parapetą.

Sudėję vamzdžius patikrinom – vienam gale stiklinė vandens, po kurio laiko kitam gale vanduo pasirodė ir per dieną ta pati stiklinė jau buvo išbėgusi.

Patikrinus pradėjom užkasinėt vamzdžius. Užkasinėdami nuolat laistom, rezultate užkasus net nesijaučia, kad kada nors ten buvo išrausta…

Visas džiaugsmas kainavo nei daug, nei mažai – medžiagos + užmokestis santechnikams – 4000 Lt

Tuo pačiu susitikau ir su valymo įrenginių gamintojais pasiderinti dėl valymo įrenginio mūsų namui. Galiausiai sutarėm, kad statybų įkarštyje neapsimoka įrenginėti valymo įrenginių, nes juos ir trasą reiks nuolat saugoti. Viską įrenginėsim kitą pavasarį, kai darbai persikels į vidų. Taigi šiems metams kanalizacijos užteks. Verčiam kitą puslapį.

Advertisement

4 atsakymai į “Nulinė kanalizacija”

 1. eds 2013-12-03 17:34 #

  Jei kanalizacijos alsuolį išvedėte greta ventiliacijos šachtos, gali patraukti linksmų kvapų. STR draudžia taip daryti. Na, gal jūs ten per parapetą paleidote, bet atstumas iki ventiliacijos angų vis tiek turėtų būti ne mažiau kaip 2 m. Bent jau taip vokiečiai rekomenduoja. Toks pats atstumas ir iki langų. Atkreipkite į tai dėmesį, nes paskui reikės kvėpuoti ne pačiais maloniausiais aromatais.

 2. namukas 2013-09-20 23:42 #

  Smagu. Mums tokie patys darbai kainavo apie 1600Lt su Wavin vamzdžiais ir su darbo užmokesčiu (680Lt tame tarpe), bet buvo pasiūlymų ir brangesnių…

  • Tomas 2013-09-21 12:08 #

   Arba labai pigiai medžiagas gavote arba nedaug reikėjo :) Nes darbas mums kainavo apie 1200 Lt (80Lt už tašką)

   • namukas 2013-09-21 16:32 #

    Pas mus atstumai gana koncentruoti tarp wc, vonios ir kitų taškų, kurie nuo pat katilinės sueina į vieną magistralę ir išeina pro virtuvę į bioįrenginius, todėl tikriausiai mums reikėjo mažiau vamzdžių nei jums :) Vienaip ar kitaip viskas atlikta pas jus matosi kruopščiai ;)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: