Stogas

28 Gru

Ne, statybos nesustojo ir ne, blogas taip pat neuždarytas. Visų pirma statybos surijo visą laisvą laiką, o visų antra apie viską norisi rašyti iš eilės, tad laukiau kol turėsiu stogą… Taip, stogo etapas buvo neįtikėtinai ilgas – prasidėjo prieš Jonines ir baigėsi prieš savaitę – daugiau nei penki mėnesiai nuo medienos užsakymo iki paskutinės skardos prisukimo!

Taigi medieną gegnėms užsakėm prieš Jonines. Užsakėm UAB “Adolita“. Sutarėm, kad atrinks medieną kuri atitiks C24 klasės reikalavimus, bet nesertifikuosim. Buvom įtikinti, kad statantis sau tikrai neverta mokėti 1200 Lt / m3 už antspaudą. Sutarėm, kad medieną išdžiovins ir iškalibruos. Pažadėjo viską paruošti per porą savaičių. Po poros savaičių medieną tik išpjovė, tada dar pora savaičių džiovykla, po džiovyklos pradėjo nerimauti, kad kai kurių gegnių neina iškalibruoti pagal reikalingus matmenis, todėl sutarėm, kad kalibruos tik pagal dvi kraštines…. Kitą kartą ko gero rinkčiausi pilnai sertifikuotą medieną, tada galėčiau tikėtis ir reikalauti matmenų ir kokybės. Dabar gi, rezultatas geras, bet ne tobulas (ypač  turint omeny kiek laiko tai užtruko) :)

Pasitarę su Valdu nusprendėm, kad medieną impregnuosime savarankiškai. Taigi iš lentpjūvės atvažiavo tiesiog išdžiovintos gegnės ir mūrlotai. Atvažiavo prieš pat savaitgalį, pasisekė, kad savaitgalį išpuolė puikus oras, todėl kartu su brangiausia ėmėmės impregnuoti. Mūrlotos impregnavome “Bird Brand EcoSote“ – jį rekomendavo techninė priežiūra ir nusipirkom 20l pabandymui. Galvojome tuo pačiu impregnuoti ir gegnes, tačiau sunaudoję 20l baką vien mūrlotams, supratome, kad šis produktas gerokai per prabangus (už 20l sumokėjom virš 200 Lt), todėl gegnėms pasirinkome medienos antiseptiką “Gerlitis – 1“ kuris kainavo bent keturis kartus pigiau + impregnuojant dar skiedžiamas vandeniu…

“EcoSote“ teko tepti teptuku, tai gerokai prailgino darbus, tuo tarpu “Gerlitis-1“ tiesiog purškėm naudodami elementarų sodo purkštuvą. Per tris dienas sulaistėm visas gegnes.

Netrukus pasirodė ir Valdas su staliais / stogdengiais. Per porą savaičių, dirbdami vakarais, tryse įrengė visą medinę stogo dalį. Mediena grebėstams pasirūpino Valdas ir ėmėm jau impregnuotą ir nemačiusią džiovyklos. Difuzinę pasirinkom Tyvek Pro su lipniu kraštu, pirkom iš “Vėjuvos“ kurie pasiūlė tikrai patrauklią kainą. Po grebėstais, per visą ilgį klijavome lipnią juostą vinims. Tam naudojome ne “Tyvek“ siūlomą, kuri kainuoja 55 Lt / 20m rulonas ir apie kurią net ir “Baltijos Brasta“ nesugebėjo pasakyti nieko “už“, naudojome po gipso kartono profiliais naudojamą, kuri, anot stogdengių, identiška “Tyvekui“, o kainuoja 10 kartų mažiau. Parapetus šiltinome 10cm “Knauf“ vata. Nors iš pradžių buvau nusiteikęs šiltinti polistirolu, bet buvau perkalbėtas neva po skarda pakilus temperatūrai polistirolas lydisis, tačiau antrą kartą šilinčiau polistirolu ir vien dėl to, kad po parapetais bet kokiu atveju dar dedasi 5cm minkštos vatos sluoksnis garso izoliacijai, tad tikrai drąsiai galėjau šiltinti polistirolu, žinoma stogdengiams tai būtų gerokai daugiau darbo…

Pabaigus medinę dalį stogdengiai išmatavo faktinius stogo dydžius. Kokią dangą dėsime, jau buvom apsisprendę vos suprojektavus namą, tad nesiblaškydami faktinius skaičius išsiuntinėjome kelioms Ruukki dangomis prekiaujančioms įmonėms – danga Ruukki Classic, padengimas Pural Matt. Geriausią pasiūlymą pateikė “Vidara“. Užsakius dangą jos teko laukti geras porą savaičių. Atvykus, sunku buvo patikėti, kad tai tik tiek. Viskas labai kompaktiškai supakuota…

Vos atvykus dangai, nedelsiant atvijau stogdengius, bet, paaiškėjo, kad mes neapsižiūrėjom, o “Vidara“ į pasiūlymą neįtraukė akustinių juostų, kurios labai rekomenduojamos po Classic danga – dėl garso ir vaizdo. Stogdengiai praktiškai atsisakė dėti dangą be juostų, nes “po to tu mus prakeiksi“. Tos juostos, tai apie 6cm pločio ir 1cm storio paralono juostos dedamos išilgai kiekvieno skardos lapo centro. Tokiu būdu lapas šiek tiek išsigaubia ir a) vizualiai atrodo geriau ir nesibanguoja per grebėstus b) slopinamas garsas. Taigi juostų nebuvo, Lietuvoje jų niekas nesandėliuoja, o užsakius laukti – dvi savaites ir, žinoma, kainuoja apie 80Lt / 20m rulonas (juosta dedama po kiekvienu lapu, tad reikia tikrai ne vieno ir ne dviejų rulonų). Dviejų savaičių terminas labai netenkino, tad ėmėm ieškoti alternatyvų ir radom. Pasirodo “Toode“ prekiauja analogiška juosta, jos sočiai turi Vilniaus sandėlyje ir ji kainuoja mažiau nei Ruukki (beje, apie šią juostą, panašiai kaip ir apie “Tyvek“ vinių juostą, niekas negalėjo pasakyti kuo ji išskirtinė, kad tokia brangi…) Taigi “Toode“ dėka, dangos darbai pajudėjo.

Dangą vyrai (dviese) sudėjo per keletą šeštadienių (vakarais dirbti negalėjo, nes anksti temo, o dienos metu, nes turėjo kitų darbų)

Liko parapetai ir šonų pakalimas. Čia vėlgi išlindo niuansai – “Vidara“ uždelsė su parapetų lankstymu, neįdėjo ventiliacinių detalių, kurių vėl reikėjo laukti dvi savaites, blogai suskaičiavo kitus lankstinius ir vėl reikėjo laukti, dar prie viso to prisidėjo stogdengių darbas savaitgaliais ir, atrodytų likusios smulkmenos, užsitęsė iki pat gruodžio vidurio. Visa laimė gruodžio orai rudeniški, šiek tiek griežtesnių pokalbių su “Vidara“ ir stogdengiais, pora savaičių darbo vakarais halogenų šviesoje ir pagaliau namas pilnai apsaugotas nuo lietaus ir sniego :)

Visi šlaitinio stogo reikalai atsiėjo apie 45 000 Lt (apie 180m2)

Advertisement

27 atsakymai į “Stogas”

 1. Andrejus 2014-05-13 21:28 #

  Sveiki,

  noriu pasakyti kad niekas nieko cia nepermokejo. Kainos klasikinio stogo su Classic Ruukki skarda yra tikrai labai nepigus malonumas. Viskas padaryta kaip reikiant. Mano plotas 210kv.m. Kaina su pigesne skarda iseina apie 40t Lt. Tad viskas cia normaliai

 2. Mantas 2013-12-31 13:29 #

  Tas pigus impregnantas taspats kas nieko :) Aš kai pirkau mediena irgi impregnavau Asepu-1 berods bet po kelių savaičių begulint pradėjo pelyti mediena! Tada nusipirkau brangesnio preparato ir skirtumas didžiulis. Na bet jei mediena džiovinta tai ir taip nieko neatsitiks, visa nesertifikuota mediena taip ant durniaus “impregnuota“ :)

 3. Igoris 2013-12-31 1:57 #

  Kas dėl mano stogdengių kainos, tai nebuvo tartasi dėl kainos už kvadratą. Susitarimas buvo 100Lt diena, o turint, kad tai jau buvo ruduo, tai diena ne tokia jau ir ilga.
  Pirmą savaitgalį turėjau tik 1 stogdengį plius uošvis su tėvuku ir aš. Tai sukėlėm 14 gegnių.
  Kitą savaitgalį jau turėjau du stogdengius plius tėvukas bei aš. Padarėm vienos pusės stogo užbaigimą su valvinėm gegnėm.
  Trečią savaitgalį jau buvo 3 stogdengiai plius tėvukas ir aš. Tai sudėjom balkius virš kolonų ir sudėjom gegnes iki L formos stogų susikirtimo. Tuo pačiu buvo tempiama plevelė ir kalamas ištisinis lentų paklotas.
  Ketvirta savaitgalį buvo 3 stogdengiaiplius tėvukas ir aš, tai baigėm statyti gegnes ir toliau buvo klojamas paklotas.
  Penkta savaitgalį 4 stogdengiai dirbo tik vieną dieną ir praktiškai užbaigė ištisinį paklotą, liko tik trumpiausią dalis, kuria su tėvuku užbaigėm dviese.

  Stogdengiai buvo iš Eišiškių miestelio(Šalčininkų raj.), bet šiaip darbuojasi Vilniaus objektuose darbo dienom.
  Žinoma teko juos atvežti ir parvežti kiekvieną dieną, bet mano tėviškė toje pusėje, tai labai didelių rūpesčių nesukėlė.
  Dar ko reikėjo, tai stipriai įkalbinėti, kad važiuotų. Kaina buvo tokia, kokios jie paprašė, bet šiaip žmogeliai mėgėjai atsipalaiduoti savaitgaliais, tai sunkiai prisiversdavo įkalbami.

  Šiaip jei ieškoti brigados, kuri darbo dienom įrengtų stogą, tai kainos kosminės.

  • Tomas 2013-12-31 9:36 #

   Dabar aišku. Tikrai nemažai sutaupėt! Šaunuoliai :)

 4. Valdas 2013-12-30 11:51 #

  Jai galite idekite stogo nuotrauka is toliau , idomu kaip bendras vaizdas namo atrodo . As toki pat stoga planuoju daryti savo namui.

  • Tomas 2013-12-30 21:32 #

   Pabandysiu ką nors padaryti savaitgalį. Problema tame, kad iš kiemo stogo praktiškai nesimato, nes viską dengia parapetai. Ką nors savaitgalį sugalvosiu :)

 5. Julius 2013-12-30 9:43 #

  o kam reikalinga tą vinių juosta?

  • Tomas 2013-12-30 19:55 #

   Kalant grebėstus, praduriama difuzinė plėvelė. Laikui bėgant skylės dar ir prasitampo ir pro jas gali patekti drėgmė. Juosta yra tarsi guminė ir užsandarina vinių skyles.

 6. namukas 2013-12-30 1:40 #

  Smagu, kai baigiami tam tikri statybų etapai. Informacijos tik skurdoka jūsų bloge, kaip ir nuotraukų, po pusės metų manau buvo galima ir ką daugiau parodyt, o tai užstrigo dabar visi tik ties pinigais, nes nėr daugiau apie ką diskutuot matyt, kai trūksta info :)

  • Tomas 2013-12-30 6:22 #

   Sutinku, tačiau matyt dėl ilgo laiko tarpo išgaravo daug detalių. Bandysiu pasitaisyti ir rašyti operatyviau, tada ir informacijos, ir detalių bus daugiau :)

 7. Igoris 2013-12-29 19:59 #

  Į domu kiek kalibruota mediena kainavo ir koks jos privalumas prieš nekalibruotą. Žinoma, kai tos medienos nedaug tereikia, gal ir nebaisūs pinigai gaunasi.

  Kad brangiai kainavo tai faktas. Mano stogas 450 kv.m, be to dar ir keturšlaitis L formos. Šiais metais pasidarėm medinę konstrukciją su lentų paklotu, o kitais dėsim bitumines čerpes. Tai be pakalimų ir lietvamzdžių kainuos ~48 000 Lt

  • Tomas 2013-12-29 20:06 #

   kalibruotos vienintelis (mano manymu) privalumas – matmenų tikslumas. Tai ypač aktualu jeigu džiovinsi nes iš džiovyklos mediena pareina nenuspėjamų matmenų.

   Jau darosi tikrai įdomu dėl kainos. Gal gali detaliau – kas ir kiek pačiam kainuos? Kiek medinis karkasas, kiek dangos dėjimas, kiek danga?

   • Igoris 2013-12-30 17:49 #

    Polisterolas 8700
    Plevelė 130
    Medžių kirtimas/ištempimas/pjovimas/atvežimas 10000
    Impregnantas 1334,42
    Bituminė danga 12000(?)
    Vinys/kabės 1000(?)
    OSB 5000(?)
    Paklotas 2000(?)
    Apskardinimas 1000(?)
    Vėdinimo detalė 1000(?)
    Antikondensacinė plevelė 623,3
    Lietaus vamzdynai 3000(?)
    Medienos pervežimas 1250
    Murloto izoliacija 41,99
    Baliklis 25,03
    Impregnantas 87,98
    Montavimo putos 156,16
    Medsraigčiai 133,9
    Sustiprintas kampas 591,02
    Kampas 40
    Tvirtinimo elementai 773,39
    juoda plevele 517,35
    Sriegtas strypas 21,75
    Gegnių jungtis 189,6
    Vinys 614,78
    Viso 50230,67

    Sumos su (?) dar tik prognozuojamos, visos kitos jau sumokėtos.

    Medieną patys ruošėme(kirtome, impregnavome) vežė, pjaustė samdyti žmonės. Mediena nuo pavasario džiuvo lauko sąlygomis, dabar toliau džiūsta po vėdinamu stogu.

    Stogdengių darbas kainavo 3000Lt čia tik už gegnių pastatymą, antikondensacinės plėvelės užtempimą ir lentų pakloto klojimą.
    Šiame procese dalyvavome ir patys, tai dalį darbų(pakloto dėjimą) patys pasidarėm. Stogdengiai dirbo tik savaitgaliais, tai per 5 savaitgalius darbai buvo padaryti.

    Jei turėčiau kalibruotą medieną, tai iš dalies būtų palengvinimas stogdengiams, man pačiam jokio skirtumo. Stogo konstrukcijoje vienos detalės paklaida centimetro ribose visiškai jokios įtakos neturi, nes stogas daromas pagal virves, o ne pagal konstruktoriaus suskaičiuotus matmenis.

   • Tomas 2013-12-30 19:58 #

    3000 Lt už 450m2 stogo medinį karkasą? 6.67 už m2 – skamba neįtikėtinai gerai

 8. Marius 2013-12-29 15:18 #

  Mdasss…. Stogas grazus, bet gaunasi prabangus pagal kaina. Siemet sumete man 160 kvadratu stoga pradeje nuo murlotu, ir baige Tondach cerpe- viso apie 150lt uz kvadrata gavosi. Bet stoga dariau klasikini, tai cia dalis paslapties :)

 9. A 2013-12-29 13:48 #

  tokio paprastumo stogui kazkurioj vietoj esi stipriai permokejes. 270m2 betoniniu cerpiu danga, su visais priedais man kainavo 11500Lt. sumoj stogas be medzio ir darbo ~25000Lt. bet stogo konstrukcijos sudetingumas visai kitas…: http://niuniauskas.blogspot.com/

  • Marius 2013-12-29 21:16 #

   Sorry, biski per daug priskaiciavau- prisumavau 3 stoglangius etc. :) Darbas buvo apie 45lt uz kvadrata su sokiais tokias paskardinimais- kaminu, lastakiais. O medziagos- savo eiga…

   • Artūras 2013-12-30 1:09 #

    peržiūrėjau savo dvišlaičio namo stogo 180m2 archyvą… Na mes patys murlotus, gegnes, šiferį, pakalimą ir lietvamzdžius darėm. Tai kainos tokios buvo prieš du metus:
    Medis 6KLt
    Šiferis 5Klt
    Lietvamzdžiai iki 2Klt
    Pakalimo lentos ir dažai irgi manau daugiau 2 Klt nekainavo. Tai iki 15Klt viskas kainavo. Manau 20KLt ir daugiau atiduot už stogo darbus yra per daug.
    Žinoma stogas stogui nelygus kaip ir naudojamos medžiagos.

 10. Petras 2013-12-29 8:22 #

  pritariu. kazkas jus isdure… po kiek stogdengiai dirbo?
  mes siemet dengeme savo stoga, 300 kv.m angobuotos molines cerpes. su viskuo – 48000…

  • Tomas 2013-12-29 9:37 #

   Nemanau, kad kažkas kažkur iš esmės išdūrė :) Vien skarda su visais lankstiniais, juostom, parapetų laikikliais, latakais ir t.t. apie 16k. Stogdengiai – medinė dalis – 30Lt/m2, dangos dėjimas – 18Lt/m2, parapetų įrengimas – 22Lt/m (apie 70m)

   • Petras 2013-12-29 11:21 #

    na jo.. bet keista, kada skardinis stogas kainuoja tiek kiek molines cerpes.
    vaizdas – liuks, bet kaina nepatinka :)

 11. Valdas 2013-12-29 0:33 #

  Polistiroli deti tarp gegniu negerai mano manymu. Del to jo vaikstant medziui atsiranda tarpai tarp polistirolio ir gegniu . Todel manau jog teisingai padarete jog stoga siltinot su vata.

 12. Artūras 2013-12-28 23:53 #

  45 Klt žiauriai daug.

  • Donatas 2013-12-29 18:22 #

   Na as matau keleta niuansu, medienos drasiai buvo galima neimpregnuoti, kadangi ji bus uzdengta, tad negaus dregmes, todel tarnaus tiek pat kiek ir impregnuota. Sausoje medienoje nesiveisia jokie mikro organizmai!! Antra, polistirolu drasiai galima sildyti tarp gegniu, ant gegniu ir kaip tik nori, pirma, jis yra laidus garams, taip pat kaip ir medis, antra, tarpus tarp gegniu uzputus putomis, jai ir atsirastu mikro tarpeliai sausam medziui bevaikstant, makrofleksas juos kompensuos!
   Na ir trecia, kaip ir daugelis pastebejo taip ir as galeciau pasakyt drasiai, kad uz stoga gerokai permoketa :) Mano du grybo formos stogai – 220kv, dejau ROBEN cerpes su medziu viso 40 000LT

   • Tomas 2013-12-29 19:09 #

    man atrodo lyginam obuolius su kriaušėm. Aukščiau komentare rašiau kiek ir už ką mokėjom. Visų pirma danga Ruukki Classic Pural Matt – 38Lt/m2, čerpės įtariu pigiau. Toliau šoniniai pakalimai ir parapetai – tiek skarda, tiek darbas. Galiausiai kaina gaunasi su visais pakalimais, lietaus nuvedimu ir t.t. Kolkas nematau kur “gerokai permokėta“, nebent permokėta pasirenkant ne klasikinį stogą :)

    Dėl šiltinimo polistirolu tarp gegnių. Manau tikrai galima, tačiau mūsų atveju net polistirolo gamintojai nerekomenduoja. Po tamsia skarda temperatūra gali šokti iki 80 laipsnių, o prie tokios temperatūros polistirolas pradeda garuoti. Variantas dėti tarkim 5cm sluoksnį vatos, o po tuo – polistirolą. Tik nesu tikras ar verta kankintis…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: