Elektros laidai

6 Geg

Ilga pertauka, tačiau darbai vyko visą žiemą, o aš pabandysiu čia kaip nors pasivyti darbus. Taigi grįžtam į rudenį. Kaip ir minėjau prie laiptų, siekėm iki šalčių išsibetonuoti grindis. Dar džiūstant laiptų betonui susiradom elektrikus, kurie sutiko operatyviai išmėtyti laidus.

Kadangi apšvietimo valdymą darysim žemaįtampį (apie tai kada nors vėliau), po žeme reikėjo išmėtyti tik rozečių kabelius. Kabelio (3×2.5mm2) buvau užsipirkęs kažkada “Ermitaže“ per akciją (turėjau 300m), kartu su architektu Mindaugu ant plano susipaišėm taškus (viso 50), nupirkau instaliacinio vamzdžio ir vieną savaitgalį atvyko elektrikas Edgaras su savo vyrukais ir per šeštadienį ir sekmadienį išmėtė visus laidus. Paslauga kainavo 1000 Lt.

Darbas tikrai nesudėtingas, tačiau vienareikšmiškai savarakiškai tai būtų užtrukę gerokai daugiau nei savaitgalį :) Vyrukai dirbo labai operatyviai ir pats kartais nespėdavau lakstyti iš paskos su fotoaparatu :)

Papildomai prie turimų 300 metrų laido teko papildomai nupirkti 150m. Visą ir sunaudojo. Visur vedžiojo 3×2.5mm2 kalbelį. Į virtuvę buvo nuvestas vienas 5×2.5mm2 (orkaitei / kaitlentei). Taip pat buvo nuspręsta techninėje patalpoje įrengti papildomą elektros skydelį būtent techninei patalpai ir visiems ten esantiems įrenginiams. Į tą skydelį nuvesti ir kabeliai nuo būsimų grindinio šildymo kolektorių. Techninės patalpos skydelis užmaitintas 5x6mm2 kabeliu. Nuo pagrindinio skydelio į lauką išvesta 50mm gofra, per ją bus galima į lauką išvesti papildomus kabelius net ir išbetonavus grindis.

 

 

Advertisement

6 atsakymai į “Elektros laidai”

 1. Artūras 2014-12-04 16:15 #

  Kaip sekasi statytojams? :)

 2. Martynas 2014-10-27 7:59 #

  Sveiki. Tai jau laidus isvedziojote?

 3. Giedrius 2014-10-13 12:20 #

  O per pamata kabelius pravedinejo virsuj pamato ar po pamatu?

 4. MantasMantas 2014-05-07 12:07 #

  Sveiki,
  sakyčiau po tiek laiko labai skurdokas įrašas, turbūt dar darbai nesibaigiai… Kaip tik dabar rošiuosi vedžio pats elektrą, klausimas kilo dėl apšvietimo, kaip sujungti laidus, ar daryti komutacines dėžutes, jeigu taip, ar jas galima po to paslepti po tinku ar vesti tris laidus iki jungiklio (padavimas, laidas iki lempos, išejimas iki kito jungiklio). Kaip jūsų specialistai darė?

  • Tomas 2014-05-07 20:44 #

   Darbai dar tikrai nesibaigia :) Dėl elektros. Kaip ir sakiau, apšvietimas pas mus išvedžiotas kiek kitaip nei įprasta, būtinai apie tai parašysiu. Bet iš esmės aš komutuočiau jungikliuose ir rozetėse, o ne komutacinėse dėžutėse

   • namukas 2014-05-09 18:09 #

    pas mus taip pat komutavo jungikliuose ir rozetėse, atskirų dėžučių nedarė. dėl jų gali atsirasti rūpesčų tik, kaip paslėpti. Bet bendrai laidų ištampė beveik kilometrą :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: