Plokščias stogas – terasa

30 Gru

Kol vėžlio greičiu judėjo šlaitinio stogo reikalai, lygiagrečiai ėmėmės tvarkyti apie 60m2 plokščio stogo. Nors pradinė idėja buvo tiesiog plokščias stogas, tačiau jau iškilus mūrui supratome, kad tai gali būti ir puiki terasa į kurią galima patekti per antro aukšto langą.

Pasikeitė paskirtis, šiek tiek pasikeitė ir sumuštinis. Kadangi dar ir šiandien galutinai neapsisprendėm galutinės terasos dangos – ar plytelės, ar lentutės, ar žalias stogas, nusprendėm įsirengti iki viršutinio hidroizoliacijos sluoksnio ir pavasarį galutinai apsispręsti.

Taigi sumuštinis klasikinis – garo izoliacija, šiltinimo sluoksnis (30cm EPS100), plėvelė, betono sluoksnis, hidroizoliacija. Viršutinį hidroizoliacijos sluoksnį galvojome daryti iš PVC dangos, tačiau rezultate panaudojom Mida TechnoElast ritininę dangą – pagrindinė priežastis – medžiagos ir darbų kaina, o taip pat nepavyko rasti norinčių vargti su mūsų 60m2.

Valdas iškart iškėlė rankas ir pripažino, kad neturi specialistų terasos įrengimui, taigi viskuo teko rūpintis pačiam, nors Valdas čia vėlgi labai padėjo tiek patarimais, tiek pavieniais kontaktais. Šiandien turiu pripažinti, kad darbų vadovas statybose – gėris! Pamatai, mūras – čia viskuo rūpinosi Valdas ir man tik reikėdavo pasidaryti nuotraukas – jokių klausimų, jokių bėdų, viskuo pasirūpinta, viskas juda. Su terasa viskuo teko rūpintis pačiam ir tai atėmė beprotiškai daug laiko ir sukėlė galvos skausmo.

Taigi pradėjom nuo PVC, EPDM ar ritininės dangos įrengėjų paieškos. Daug skambučių, daug užklausų, kol galiausiai visai atsitiktinai, per skelbimų portalą pavyko surasti Eugenijų. Eugenijus užsiima ritinės dangos įrengimu. Darbų kaina – 5/6 Lt/m2. Tobula. Susitikom, apžiūrėjo stogą, pakonsultavo dėl sumuštinio. Sukirtom rankom. Deja, bet Eugenijus tik įrengia pačią dangą, daugiau nieko…

Garo izoliacija standartiškai dedama 200mk polietileno plėvelė, bet pasitarus su tech priežiūra ir Valdu nusprendėm čia irgi panaudoti prilydomą ritininę dangą. Eugenijus kartu su partneriu per dieną viską padarė – perdangos plokštės apsaugotos nuo lietaus!

Toliau polistirolas. Nusprendžiau polistirolą susidėti pats. Kaip ir visą polistirolą, taip ir stogui pirkau “Kauno Šilo“, domėjausi ir “Šilputa“, tačiau dėl jų požiūrio į klientą nusprendžiau, kad mūsų pinigų jie nematys. Vėlgi “Vėjuva“ pasiūlė gerą kainą ir per kelias dienas kieme buvo kalnas EPS100. Per keletą dienų susidėjau polistirolą – dėjau tris sluoksnius po 10cm. Siūlės persidengia. Dėjau tikrai kruopščiai ir praktiškai nereikėjo naudoti jokių putų.

Kadangi plokščias stogas jungia atskirus namo korpusus, taip pat teko polistirolu apklijuoti ir 30cm sienos. Čia iškilo klausimas – kaip prie polistirolo prilyditi dangą. Nusprendžiau 30cm sienos (kiek bus sukelta danga) šiltinti 20cm EPS100 ir 4cm vatos. Likusi sienos dalis bus šiltinama 25cm Neoporo, taigi gausis 1cm slenkstukas. Polistirolą prie sienų ir vatą (Rockwool Dachrock Max) klijavau Ceresit CT84 poliuretaniniais klijais.

Veiksmas vyko jau rudeniop, oras drėgnas, tad klijuoti CT84 nors ir patogu, tačiau nepaprasta. Putos dėl drėgmės labiau plėsdavosi. Tuo pačiu ir greitai sukietėdavo, tad pridėjus lapą ir jį išlyginus reikdavo dar kokias 5-7 minutes jį saugoti, kad nepabėgtų. Nepasaugojai, pabėgo, putos sukietėjo ir turi poros milimetrų tarpą. “Ceresit“ sako, kad vasarą tokių problemų nekyla ir viskas tik dėl oro drėgmės.

Terasos nuolydį taip pat formavau iš EPS100. Nusipirkau 5cm ir 2cm polistirolo ir iš jo susidėliojau laiptus. Taigi storiausioje vietoje viso apie 50cm polistirolo. Per gerą savaitę susitvarkiau su polistirolu ir viską uždengiau 200mk plėvele.

Prasidėjo betonuotojų paieška. Čia buvo paprasta. Man dedant polistirolą, pas kaimyną betonavo grindis. Kaimynas darbu liko patenkintas, tad aš kreipiausi į tuos pačius – www.betonuoju.lt. Sutarėm, kad jeigu gerai pasidarbuos, gaus betonuoti ir grindis. Už stogo betonavimą užsiprašė 29Lt/m2. Kaina gal ir didoka, bet viskas dėl nedidelio ploto. Sukirtom rankom. Per pusdienį išbetonavo, suformavo nuolydžius ir nuglaistė.

Betonas džiūvo gerą savaitę, tada uždengiau plėvele, nes prasidėjo lietūs, o betoną reikėjo pradžiovinti. Šiaip ne taip ištaikėm keletą sausų dienų, atidengėm betoną ir šis gerai išdžiūvo. Išdžiūvusį betoną nugruntavau. Tam naudojau Midos bituminį gruntą (rekomandavo Eugenijus). Gruntą tepiau teptuku. Darbas pakankamai spartus. Per vakarą ištepiau visą betoną. Kitos dienos vakare viskas jau buvo išdžiūvę ir betonas tapo nelaidus vandeniui.

Po kelių dienų pasirodė Eugenijus ir konstatavo, kad skylė įlajai, kurią padarėme dar prieš dedant garo izoliaciją – netinka, nes neįvertinome, kad skylė per arti sienos ir apšiltinus sieną neliko vietos įlajai. Taigi reikia naujos skylės – per betoną, polistirolą ir perdangą! Kol nebus skylės, Eugenijus negali pradėti darbų. Negana to, po kelių dienų jis išvyksta darbuotis į užsienį ir grįš per Kalėdas. Reikėjo veikti greitai, nes noro ieškotis naujo stogdengio tikrai nebuvo.

Prisiminiau, kad betonuoju.lt vyrukai betonuodami stogą klausė ar nereikia kur pragręžti didelės skylės. Paskambinau ir sutarėm, kad kitą dieną atvažiuos ir išgręš stogą. Kaip sutarėm, taip ir įvyko – atvyko, per 30min išgręžė 130mm dailią skylę. Skylė kainavo 200Lt (50Lt pridėjau už operatyvumą). Taigi neliko kliūčių dėti dangą.

Viršutiniam hidroizoliacijos sluoksniui Eugenijus rekomendavo dėti du dangos sluoksnius. Dangą pirkau ir vežiausi pats. Pirkau iš Eugenijaus rekomenduotos įmonės “Kečas“ – viskas vyko tikrai operatyviai ir sklandžiai. Vienintelis minusas – jų sandėlys Kirtimuose. Darbus Eugenijus pradėjo diena prieš savo kelionę ir galiausiai paaiškėjo, kad trūksta rulono viršutinio sluoksnio dangos, taigi liko pora metrų terasos neužkeltu antru sluoksniu.

Šiadien susiskambinau su Eugenijum. Jis jau grįžęs ir kitą savaitę atvyks užbaigti terasos.

2014.01.19. Kaip Eugenijus ir pažadėjo, neragintas atvyko ir užbaigė terasą – pastatė ventiliacinį kaminėlį per kurį pasišalins uždaryta drėgmė, o taip pat padidintas vandens garų slėgis karštą vasaros dienos, visur uždėjo antrą hidroizoliacijos sluoksnį. Esu nepaprastai patenkintas Eugenijaus darbu, taip pat žodžio laikymusi – nors už visus darbus jau buvau sumokėjęs, jis laikėsi žodžio, netempė gumos ir viską padarą iki galo. Jeigu kam reikės prilydyti dangą – pamatams, stogui, grindims ar dar kam, drąsiai rekomenduoju Eugenijų – +370 (687) 24 196

Kolkas viską taip ir paliksim. Pavasarį apsispręsim dėl viršutinės dangos.

60m2 plokščio stogo / terasos įrengimas – darbai ir medžiagos – kainavo apie 11 000 Lt. Didžiausią dalį surijo polistirolas, toliau – danga, betonavimas, Eugenijaus darbas…

Beje, pasislėpus nuo lietaus, Valdas rekomendavo iš vidaus prasigręžti perdangų skyles, nes ten gali būti vandens ir žiemą gali susproginėti perdangos. Prasigęžus paaiškėjo, kad tai tikrai ne iš piršto laužta. Kai kurios perdangos buvo sausos, iš kai kurių išlašėjo vienas kitas lašas, bet buvo ir tokių iš kurių vandens srovė bėgo geras 10min!

Advertisement

5 atsakymai į “Plokščias stogas – terasa”

 1. Bangas 2014-01-19 19:19 #

  Sveiki,
  ar nėra baimės dėl uždarytos drėgmės stogo konstrukcijoje tarp garo barjero ir dvigubos prilydomos hodroizoliacinės dangos, kuri taip pat idealus garo barjeras?
  Ar 4cm vatos sluoksnis turės mini ventilaicijos kaminėlius padidėjusiam vandens garų slėgiui išleisti iš stogo konstrukcijos saulėtą dieną?

  • Tomas 2014-01-19 19:26 #

   Gera pastaba. Praėjusią savaitę galiausiai užbaigė likučius ir pastatė kaminėlį. Tad dabar jau jokių baimių dėl slėgio ir uždarytos drėgmės

 2. Mantas 2013-12-31 13:33 #

  Ar nepermažai stogui 30cm polistirolo jeigu sienos šiltinamos 25cm Neoporu?

  • Tomas 2013-12-31 15:17 #

   Realiai 30cm gavosi tik pusmetris virš stogelio, visur kitur nuo 35cm iki 50cm. Manau tikrai pakanka. Šlaitinį stogą taip pat planuoju R > 10

   • Mantas 2013-12-31 15:34 #

    Supratau, tai visai neblogai tada, 50cm jau beveik R-14.5 :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: