Langai pasirinkti ir užsakyti

21 Rgs

Ilgai trukęs ir daug dvejonių pareikalavęs langų pasirinkimas baigtas – langai pasirinkti ir užsakyti.

Langu užsakėme “Hermio Languose“. Niekada prieš tai su jais nesusidūrėm, bet teko girdėti gerų atsiliepimų ir kolkas nesigailim – bendravimas labai operatyvus, kantrus ir išsamus. Labai tikimės, kad nuomonė nepasikeis ir vėliau :)

Pasirinkome naują Kommerling 88 proEnergyTec profilį kurio Uf  = 0,77 W/(m2K). Stiklo paketus visur dėjom vienodus – 48mm trijų stiklų su dviem selektyviniais, užpildytus argono dujomis  ir žinoma termo rėmeliu.

Varstomai vitrinai pasirinkom Kommerling PremiDoor slankiojančių durų sistemą. Labai nenorėjom standartinės stumdomos vitrinos, kurios varstymas mums atrodo per daug sudėtingas ir nepatikimas. Jau tada geriau “balkono durys“. PremiDoor kainavo vos ne pusė visų langų, bet pamatę pasakėm – arba ši, arba jokios. Šios vitrinos Uf = 1.2 – 1.3 W/(m2K). Stiklinama kaip ir visi langai.

Be puikių šiluminių savybių, viena iš priežaščių kodėl pasirinkom šį profilį – jam suteikiama 10 metų garantija. Tuo tarpu daugumai kitų – 5 metai. Ne paskutinėje vietoje ir kaina – galutinė kaina gavosi mažesnė arba tokia pat kaip kitų su prastesniais šiluminiais rodikliais.

Langus montuosime išnešdami į šiltinimo sluoksnį. “Hermio Langai“ montavimui naudoja “Poliservis“ parduodamus metalinius ankerius. Buvo iškilęs klausimas dėl vitrinų montavimo. Vitriną reikia išnešti ir pakelti apie 20cm, o standartiniai ankeriai tiek “netraukia“, tačiau šį klausimą “Hermio Langai“ ir “Poliservis“ bendrom jėgom išsprendė – sujungs du ankerius ir taip iškels vitriną į reikiamą aukštį. Tikiuosi viskas pavyks kaip suplanuota :)

Nežinau kas buvo didesnis galvos skausmas – pasirinkti profilį ir gamintoją ar apsispręsti dėl varstomų / nevarstomų langų. Pas mus name bus įrengta rekuperacinė vėdinimo sistemą, tad vėdinimui poreikio atidarinėti langus neturėtų būti ir vis dėl to kaip sunku laužyti stereotipus – kaip gi neatsidarinės langai? Galiausiai ryžomės ir nusprendėm name turėti vos keturis varstomus langus – antram aukšte vienas tam, kad išlipti ant plokščio stogo (dar du antram aukšte bus nevarstomi. Taip, valysim su kopėčiom), virtuvėje – tam, kad prasipūsti prisvilusį puodą, vitrina į terasą ir langas miegame – nes taip norėjom :)

Viso langų plotas – 45m2. Langai, montavimas, ankeriai ir sandarinomo juostos kainuos kiek daugiau nei 24 000 Lt. Langų teks laukti iki lapkričio – sako, kad naujasis profilis toks populiarus, kad Kommerling nespėja gaminti… Laukiam ir būtinai informuosiu kai sumontuos :)

7 atsakymai į “Langai pasirinkti ir užsakyti”

 1. Rolando namas 2014-09-08 15:42 #

  Praėjo jau kuris laikas po langų sumontavimo. Kaip įspūdžiai? Patys mąstome apie kommerling 88+ (tik paprastesnį variantą, ne ProEnergyTec) ir būtent su PremiDoor88. Kaip ta stumduma dalis, ar vis dar kaip nauja ? :)

 2. Benas 2014-01-03 12:27 #

  Ar jau susimontavote langus?

 3. Saulius 2013-12-04 16:53 #

  Gal langai jau atvaziavo?

 4. SJ 2013-09-24 12:04 #

  br, aš irgi montuosiu vien paketus be rėmų ir taip pasieksiu geresnes šilumos varžas nei bet kokių super profilių, kurių net nereikia pirkti. Nemažai tuo domėjausi, galėčiau kažkiek pasidalinti informacija/padiskutuoti ir prisidėti įgyvendinant. Ten tikrai yra niuansų, kuo daugiau diskusijų tuo arčiau tiesos galima prisikasti.
  Atsiųskit savo kontaktus į ufboards()gmailcom

  • Tomas 2013-09-24 20:08 #

   na, mums tai jau nėra aktualu. Langai užsakyti, pinigai sumokėti. Bet gal kam iš skaitytojų aktualu

 5. br.. 2013-09-22 11:47 #

  o tai nevarstomi langai bus su rėmu? Aš planuoju nevarstomus langus dėti iš vis be rėmo, tik stiklo paketą tiesiai į šiltinamą sluoksnį.

  • Tomas 2013-09-22 20:45 #

   Taip, su rėmu. Per daug galvos skausmo rasti kas sumontuos paketus, o patys tuo užsiimti nesiryžom

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: